Pobierz aplikację betfan na telefon
GS Warriors – Boston Celtics – Finały NBA 2022! Typy i zapowiedź

Przed nami finały NBA 2022! Zarówno Golden State Warriors, jak i Boston Celtics wygrali finały swoich konferencji. GSW pokonali Dallas Mavericks 4:1, Boston 4:3 Miami Heat. Pierwszy mecz odbędzie się w nocy z czwartku na piątek o 3:00 w San Francisco.

Finały NBA 2022: Para finałowa znów małym zaskoczeniem

Eksperci przed rozpoczęciem sezonu NBA  2021/2022, jako głównych faworytów do zdobycia mistrzostwa typowali Brooklyn Nets oraz Los Angeles Lakers. Nets mieli wygrać konferencję wschodnią a Lakers zachodnią. Tak się jednak nie stało. Lakers odpadli na bardzo wczesnym etapie, nie kwalifikując się do NBA playoffs. Brooklyn Nets odpadli już w pierwszej rundzie play-offów po serii właśnie z Boston Celtics. Bostończycy nadspodziewanie szybko poradzili sobie Nets wygrywając z nimi 4:0 z pozycji underdoga.

GSW było co prawda wymieniane wśród faworytów do wygrania Konferencji Zachodniej, ale w przypadku wygrania całej NBA, bukmacherzy umieścili ich dopiero na czwartym miejscu. Boston Celtics za to byli poza dziesiątką największych faworytów. Przez bukmacherów byli uznawani dopiero za szóstą siłę wschodu.

Finały NBA: Golden State Warriors vs. Boston Celtics

 Stephen Curry zaprowadził kolejny raz Golden State Warriors to finałów NBA. Na pewno duży udział w tym osiągnięciu miał Klay Thompson, który w końcu wrócił po swojej bardzo długiej kontuzji. Niezastąpiony jest oczywiście Draymond Green, którego uważa się za drugą najważniejszą postać w GSW. W pewnym stopniu zastąpiono Duranta Jordanem Poolem, którego „stworzył” sobie Steve Kerr. W ciągu tych trzech sezonów podniesiono jakość rezerwowych. To nie przypadek, że GSW w drodze di finałów NBA przegrali tylko 4 mecze w Playoffs. Przewagą GSW w tych finałach na pewno będzie doświadczenie i długo oraz skrupulatnie budowana drużyna.

Boston Celtics to bardzo duże zaskoczenie w Finałach NBA. Celts szybko rozprawili się z przedsezonowymi faworytami do tytułu pokonując Nets 4-0. Później jednak zagrali aż 2x 7 meczów, aby pokonać obrońców tytułu z Milwaukee oraz najlepsza drużynę wschodu w sezonie zasadniczym. Kluczowym elementem okazał się Ime Udoka, czyli ich nowy trener. Na najwyższy poziom weszli Jayson Tatum i Jaylen Brown. Dzięki Udoce defensywa Bostonu gra na najwyższym poziomie.

Co ciekawe finałowe miasta znajdują się na dwóch przeciwległych wybrzeżach. Czas lotu  Bostonu do San Francisco wynosi od 6 do 6,5 godziny.

Kto wygra mistrzostwo?

Potencjalna wygrana (przed 1. meczem) przy stawce 100 PLN.
betfan

 

Droga do finałów obu drużyn

Golden State Warriors zakończyli sezon zasadniczy na drugim miejscu konferencji zachodniej z bilansem 51-21. Jeszcze przed rozpoczęciem fazy playoff raper Drake postawił na kupon, że wygrają mistrzostwo. W pierwszej rundzie pokonali 4:1 Denver Nuggets, gdzie gra zeszłoroczny i obecny MVP NBA, Nikola Jokić. W drugiej rundzie po sześciu meczach pokonali Memphis Grizzlies. Finały konferencji zachodniej wygrali 4:1 z Dallas Mavericks prowadzonymi przez Lukę Doncicia. Będą to pierwsze finały NBA z udziałem GSW po dwóch sezonach przerwy, gdzie wcześniej byli w nich pięć razy z rzędu.  

Boston Celtics w sezonie zasadniczym byli na 2. miejscu w konferencji wschodniej, co uznano za duże zaskoczenie. Jeszcze w listopadzie byli na 11. miejscu. Zakończyli go z bilansem 51-31. W pierwszej rundzie wyeliminowali głównych faworytów sprzed rozpoczęcia sezonu, czyli wspomniany wcześniej Brooklyn Nets w serii zakończonej 4:0. Druga i trzecia runda były już dużo bardziej wyrównane. Obie serie zakończyły się po siedmiu meczach. Pokonali obrońców tytułu Milwaukee Bucks i najlepszą drużynę sezonu zasadniczego na wschodzie Miami Heat.

Finały NBA: terminarz finałów oraz transmisja

Finały NBA rozpoczną się już w nocy z 2. na 3. czerwca! Transmisja każdego meczu finałowego odbędzie się na Canal+ Sport.

Mecz 1 – 2 czerwca – noc z czwartku na piątek2/3 czerwca 03:00: Golden State Warriors – Boston Celtics
Mecz 2
– 5 czerwca – noc z niedzieli na poniedziałek 5/6 czerwca 02:00: Golden State Warriors – Boston Celtics
Mecz 3 – 8 czerwca – noc z środy na czwartek 8/9 czerwca 03:00: Boston Celtics – Golden State Warriors
Mecz 4
– 10 czerwca – noc z piątku na sobotę 10/11 czerwca 03:00: Boston Celtics – Golden State Warriors
Mecz 5* – 13 czerwca – noc z poniedziałku na wtorek 13/14 czerwca 03:00: Golden State Warriors – Boston Celtics
Mecz 6* – 16 czerwca – noc z czwartku na piątek 16/17 czerwca 03:00: Boston Celtics – Golden State Warriors
Mecz 7* – 19 czerwca – noc z niedzieli na poniedziałek 19/20 czerwca 02:00: Golden State Warriors – Boston Celtics

(gospodarz na pierwszym miejscu, godzina według czasu polskiego) *jeśli będzie konieczny.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!