Grzegorz Krychowiak najlepszym strzelcem Lokomotiwu

Grzegorz Krychowiak zdobył w sobotnim meczu z Rotorem Volgogradem gola. Polak potwierdza więc dobrą dyspozycję i jest najlepszym strzelcem w tym sezonie w Lokomotiwie. Krycha ma już na swoim koncie sześć trafień i wyprzedził Smolova.

• Rotor Volgograd – Lokomotiw Moskwa
  • Strzelecki wyczyn Grzegorza Krychowiaka
  • Szanse Lokomotiwu na mistrzostwo

Pewna wygrana Lokomotiwu

Rotor Volgograd przegrał dzisiaj z Lokomotiwem Moskwa 0:2 w meczu 24. kolejki rosyjskiej Premjer Liga. Grzegorz Krychowiak po kwadransie gry obejrzał żółtą kartkę. Polak niezbyt się tym przejął, bo chwilę później trafił do siatki, dając swojemu zespołowi prowadzenie. Otrzymał podanie od Zhemaletdinova i będąc w polu karnym uderzył bardzo mocno w kierunku prawego słupka, nie dając bramkarzowi żadnych szans na interwencję.

W drugiej połowie mecz stał się bardziej wyrównany, ale to Lokomotiw ponownie zdobył gola. W 80. minucie asystę zanotował Lisakovich. Napastnik dograł do Zhemaletdinova, który ustalił wynik spotkania na 0:2. W barwach Lokomotiwu grał ponadto Maciej Rybus.

Szósty ligowy gol Krychowiaka

Grzegorz Krychowiak dzięki zdobytej bramce stał się samodzielnym liderem ligowej klasyfikacji strzelców w Lokomotiwie. Polak jeszcze do niedawna remisował z Smolovem, ponieważ obaj mieli na koncie po pięć trafień. Dzięki dobremu występowi, Krycha ma już sześć goli. Pomocnik zdobywał bramki przeciwko Volgogradowi, CSKA, Khimki, Akhmatowi Grozny i dwukrotnie strzelił Ufie. Grzegorz dołożył do tego jeszcze dwie asysty.

Lokomotiv sięgnie po mistrzostwo?

Lokomotiv Moskwa po sobotniej wygranej ma na koncie 43 punkty i zajmuje trzecie miejsce w lidze rosyjskiem. Do Zenitu, który jest liderem, traci aż pięć punktów, a dodatkowo klub z Petersburga ma do rozegrania jeszcze jeden mecz. Szanse drużyny Grzegorza Krychowiaka na mistrzostwo ligi są znikome. Do końca sezonu pozostało już tylko sześć spotkań.