Pobierz aplikację betfan na telefon
Grzegorz Krychowiak piłkarzem Krasnodaru

W poniedziałek potwierdzony został transfer Grzegorza Krychowiaka. Polski pomocnik przeniósł się z Lokomotiwu Moskwa do Krasnodaru.

Oficjalnie: Grzegorz Krychowiak zawodnikiem Krasnodaru

Grzegorz Krychowiak zmienił klub i przeniósł się z Lokomotiwu Moskwa do Krasnodaru. Polski pomocnik miał zostać wykupiony za kwotę opiewającą na 2,5 miliona euro. Podpisał trzyletni kontrakt. Główną przyczyną zmiany klubu był nowy szkoleniowiec Lokomotiwu. Jego celem jest odmłodzenie składu, dlatego Krychowiak nie pasował do jego koncepcji i przeniósł się do Krasnodaru. W drużynie z Moskwy wciąż pozostaje Maciej Rybus. Nowy klub Krychowiaka w poprzednim sezonie zajął dopiero 10. miejsce w lidze, co oznacza że nie zagra w europejskich pucharach, w przeciwieństwie do Lokomotiwu. Krycha będzie grał z numerem trzy.

Grzegorz Krychowiak w Lokomotiwie

Krychowiak po nieudanym transferze do Paris Saint-Germain został wypożyczony do Lokomotiwu Moskwa. W lidze rosyjskiej spisywał się na tyle dobrze, że stołeczny klub zdecydował się zapłacić za Polaka 12 milionów euro. Od 2018 roku w barwach Kolejarzy rozegrał 108 i strzelił 23 gole. Był także najlepszym strzelcem Lokomotiwu w poprzednim sezonie. Uzbierał dziewięć trafień ligowych, a do tego zanotował trzy asysty. W dużym stopniu przyczynił się do zajęcia trzeciego miejsca przez klub z Moskwy.

Transfery Grzegorza Krychowiaka

Krasnodar jest ósmym klubem w seniorskiej karierze Grzegorza Krychowiaka. Polak najlepszy swój okres miał w Sevilli, a w lidze rosyjskiej odbudowywał formę z Hiszpanii, kiedy to z sukcesem powstrzymywał najlepszych piłkarzy na świecie.

Transfery Grzegorza Krychowiaka:

  • 2009: z Girondins Bordeaux do Reims – wypożyczenie
  • 2011: z Girondins Bordeaux do FC Nantes – wypożyczenie
  • 2012: z Girondins Bordeaux do Reims – 800 tys. euro
  • 2014: z Reims do Sevilli – 5,5 milionów euro
  • 2016: z Sevilli do PSG – 27,5 milionów euro
  • 2017: z PSG do West Bromu – wypożyczenie
  • 2018: z PSG do Lokomotiwu Moskwa – wypożyczenie, później wykup za 12 milionów euro
  • 2021: z Lokomotiwu Moskwa do FK Krasnodar – 2,5 miliona euro

Grzegorz Krychowiak okazję do debiutu będzie miał już w sobotę. Krasnodar zmierzy się wtedy z Zenitem. Obstaw ten mecz w BETFAN.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!