Pobierz aplikację betfan na telefon
Grand Prix Belgii. Hamilton znowu najlepszy?

Grand Prix Belgii. Ten wyścig odbędzie się w niedzielę, 30 sierpnia. Faworytem do zwycięstwa jest oczywiście Lewis Hamilton, ale Max Verstappen liczy na to, że sprawi niespodziankę i pokona swojego głównego rywala.

HAMILTON RZĄDZI W TYM SEZONIE

W klasyfikacji generalnej bez niespodzianek. Pierwsze miejsce zajmuje wspomniany Hamilton, który uzbierał już 132 punkty. Ma on aż 37 „oczek” przewagi nad Verstappenem oraz 43 nad Valtterim Bottasem. Właściwie już tylko ta trójka liczy się w walce o zwycięstwo. Choć nie spodziewamy się, że Brytyjczyk zaprzepaści taką przewagę.

Charles Leclerc jest lekkim rozczarowaniem w tym sezonie. Co prawda plasuje się na czwartym miejscu, ale zgromadził jak na razie tylko 40 punktów. Pierwszej trójki właściwie nie ma szans wyprzedzić. Prędzej to Lance Stroll, Alexander Albon lub Lando Norrin dogonią jego.

W klasyfikacji konstruktorów F1 Mercedes jest bezkonkurencyjny z 221 punktami na koncie i pewnie zmierza po kolejną wygraną. Dalej są Red Bull (135 pkt), Racing Point (63 pkt), McLaren (62 pkt) i Ferrari (61 pkt).

GRAND PRIX BELGII DLA HAMILTONA?

W BETFAN możecie typować, jak potoczą się losy Grand Prix Belgii. Analitycy legalnego polskiego bukmachera typują, że na 65% wyścig wygra Hamilton. W dalszej kolejności wymienia się Bottasa (18%) i Verstappena (15%). Reszta kierowców ma marginalne szanse na zwycięstwo.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!