Pobierz aplikację betfan na telefon
GP Azerbejdżanu: kolejne przetasowania?

W szóstym weekendzie wyścigowym kierowcy Formuły 1 będą rywalizować o GP Azerbejdżanu. Głównymi faworytami do triumfu są niesamowicie dobrze dysponowani Lewis Hamilton i Max Verstappen.

  • Zapowiedź GP Azerbejdżanu
  • Kolejne przetasowania w klasyfikacji generalnej
  • Harmonogram i transmisja GP Azerbejdżanu

GP Azerbejdżanu – zapowiedź

Już 4 czerwca kierowcy wystartują w pierwszym treningu do Grand Prix Azerbejdżanu. Jest on torem ulicznym, ale ma inną specyfikację do Monaco. Umiejscowiony jest w stolicy państwa – Baku. Przez wielu uważany jest za najbardziej nieprzewidywalny tor w całym kalendarzu Formuły 1, choć w królowej motosportu gości od niedawna. Osiąga się na nim największe prędkości, najlepsza z nich wynosiła aż 378 km/h.

GP Azerbejdżanu: zmiana lidera klasyfikacji generalnej?

Lewis Hamilton po bardzo nieudanym dla siebie weekendzie w Monaco stracił pozycję lidera klasyfikacji generalnej na rzecz Maxa Verstappena. Brytyjczyk triumfował już na torze w Baku w 2018 roku. W przypadku zajęcia pierwszego miejsca z pewnością wyprzedzi w klasyfikacji generalnej Holendra. Walkę o miejsce w TOP 4 stoczą ze sobą Bottas, Perez, Leclerc i Sainz, wszystkich tych kierowców dzieli różnica tylko dziewięciu punktów. Ciekawa będzie także rywalizacja o dziesiąte miejsce, którą stoczą ze sobą Stroll, Vettel oraz Ocon. Wyścig z pewnością będzie trzymał w emocjach i napięciu do ostatniej chwili.

GP Azerbejdżanu: harmonogram i transmisja

4 czerwca:
10:30 – Trening 1 (Eleven Sports 1)
14:00 – Trening 2 (Eleven Sports 1)

5 czerwca:
11:00 – Trening 3 (Eleven Sports 1)
14:00 – Kwalifikacje (Eleven Sports 1)

6 czerwca:
14:00 – Grand Prix Azerbejdżanu (Eleven Sports 1)

Wyścig w Azerbejdżanie rozgrywany jest od 2017 roku. Triumfatorem zeszłorocznych zmagań był Valtteri Bottas.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!