GP Azerbejdżanu: kolejne przetasowania?

Patryk Śliwiński

03 czerwca 2021

GP Azerbejdżanu - zapowiedź

W szóstym weekendzie wyścigowym kierowcy Formuły 1 będą rywalizować o GP Azerbejdżanu. Głównymi faworytami do triumfu są niesamowicie dobrze dysponowani Lewis Hamilton i Max Verstappen.

  • Zapowiedź GP Azerbejdżanu
  • Kolejne przetasowania w klasyfikacji generalnej
  • Harmonogram i transmisja GP Azerbejdżanu

GP Azerbejdżanu – zapowiedź

Już 4 czerwca kierowcy wystartują w pierwszym treningu do Grand Prix Azerbejdżanu. Jest on torem ulicznym, ale ma inną specyfikację do Monaco. Umiejscowiony jest w stolicy państwa – Baku. Przez wielu uważany jest za najbardziej nieprzewidywalny tor w całym kalendarzu Formuły 1, choć w królowej motosportu gości od niedawna. Osiąga się na nim największe prędkości, najlepsza z nich wynosiła aż 378 km/h.

GP Azerbejdżanu: zmiana lidera klasyfikacji generalnej?

Lewis Hamilton po bardzo nieudanym dla siebie weekendzie w Monaco stracił pozycję lidera klasyfikacji generalnej na rzecz Maxa Verstappena. Brytyjczyk triumfował już na torze w Baku w 2018 roku. W przypadku zajęcia pierwszego miejsca z pewnością wyprzedzi w klasyfikacji generalnej Holendra. Walkę o miejsce w TOP 4 stoczą ze sobą Bottas, Perez, Leclerc i Sainz, wszystkich tych kierowców dzieli różnica tylko dziewięciu punktów. Ciekawa będzie także rywalizacja o dziesiąte miejsce, którą stoczą ze sobą Stroll, Vettel oraz Ocon. Wyścig z pewnością będzie trzymał w emocjach i napięciu do ostatniej chwili.

GP Azerbejdżanu: harmonogram i transmisja

4 czerwca:
10:30 – Trening 1 (Eleven Sports 1)
14:00 – Trening 2 (Eleven Sports 1)

5 czerwca:
11:00 – Trening 3 (Eleven Sports 1)
14:00 – Kwalifikacje (Eleven Sports 1)

6 czerwca:
14:00 – Grand Prix Azerbejdżanu (Eleven Sports 1)

Wyścig w Azerbejdżanie rozgrywany jest od 2017 roku. Triumfatorem zeszłorocznych zmagań był Valtteri Bottas.

Autor tekstu

Patryk Śliwiński

Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego calcio. Poza piłką nożną, pasjonat Formuły 1. W kręgu zainteresowań sportowych są też tenis, siatkówka, skoki narciarskie i lekkoatletyka. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję. Moje wywiady ze sportowcami i ekspertami sportowymi znajdziesz na Futbolnews.pl.

Najnowsze wpisy