Górnik Łęczna – Termalica, zapowiedź i typ Ekstraklasa 09.05

Adrian Wantowski

09 maja 2022

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Łęczna

Górnik Łęczna podejmie Bruk-Bet Niecieczę w ostatnim meczu 32. kolejki PKO Ekstraklasy. Oba zespoły znajdują się w strefie spadkowej, ale w teorii wciąż walczą o utrzymanie. Gospodarze mają bardzo trudną sytuację, bo porażka lub remis sprawi, że pożegnają się z Ekstraklasą, ale wygrana utrzyma ich jeszcze przy życiu. Termalica, jeśli wygra, to będzie wciąż w grze o pozostanie w lidze, ponieważ obecnie traci cztery punkty do bezpiecznego Śląska, a wygrana pozwoliłaby im zniwelować stratę do zaledwie punktu i wyprzedzić Wisłę Kraków. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Górnik Łęczna – Termalica (09.05. godz. 18:00) – zapowiedź i ostatnie wyniki

Górnik Łęczna od początku marca prezentuje fatalną formę. Gospodarze rozegrali w tym czasie dziewięć meczów, z czego aż osiem przegrali i wylądowali na ostatniej pozycji w tabeli. Jedyne zwycięstwo odnieśli u siebie z Radomiakiem, którego pokonali u siebie 1:0 i dzięki tej wygranej są teoretycznie jeszcze w grze o utrzymanie. Jednak ich sytuacja jest bardzo słaba i nie zmieni jej nawet wygrana z Bruk-Betem, a jedynie przedłuży ich nadzieję. Termalica w połowie kwietnia została już przez wielu spisana na straty. Wydawało się, że nie ma możliwości, aby ta drużyna mogła pozostać w Ekstraklasie. Wszystko zmieniło się w meczu ze Śląskiem, którego Słoniki pokonały na wyjeździe aż 4:0. Dzięki tej wygranej złapali wiatr w żagle i poszli za ciosem. Tydzień później pokonali 1:0 Wisłę Płock i dzięki zdobyciu tych 6 punktów są w grze o utrzymanie. Na ten moment mając przed sobą mecz z Górnikiem, tracą punkt do Wisły Kraków, która zremisowała 0:0 z Jagiellonią i cztery do Śląska. Ci drudzy również podzielili się punktami, ale z Pogonią Szczecin (1:1). Wygrana z Łęczna może więc dać realną szansę gościom na utrzymanie.

Górnik Łęczna – Termalica (09.05. godz. 18:00) – typ

 

2.58

WYGRANA TERMALIKI

 

betfan

 

Patrząc na formę oby drużyn i sytuacje w tabeli, to wydaje mi się, że Termalica będzie zdecydowanym faworytem w tym starciu. Górnik już raczej jest pogodzony ze swoim losem, natomiast wyniki z ostatniej kolejki są nadzieją dla Bruk-Betu, który jeśli zdobędzie trzy punkty, to będzie miał prawie wszystko w swoich nogach.

Górnik Łęczna – Termalica (09.05. godz. 18:00) – typ

Mecz drużyn walczących o utrzymanie rozpocznie się o godzinie 18 w Łęcznej. Transmisja tego spotkania dostępna będzie na Canal+ Sport 3.

Autor tekstu

Najnowsze wpisy