Gold Cup 2021: Meksyk – Kanada: typy, zapowiedź

Kamil Błaszczyk

29 lipca 2021

Gold Cup 2021: Meksyk - Kanada

W drugim półfinale Gold Cup 2021 Meksyk zmierzy się z Kanadą. Mecz odbędzie się w nocy z czwartku na piątek, a my przygotowaliśmy na to spotkanie dwa typy. 

Gold Cup 2021: Pewne wygrane obu drużyn w ćwierćfinałach

Meksyk po zajęciu pierwszego miejsca w fazie grupowej z dorobkiem 7 punktów w ćwierćfinale mierzył się z Hondurasem. Wielu kibiców reprezentacji Meksyku miało duże obawy przed tym meczem. „El Tri” bowiem nie błyszczało podczas fazy grupowej. Wpadka na początku z Trynidadem i Tobago oraz mało przekonujące zwycięstwo z Salwadorem dawało powody do obaw. Teraz już wiemy, że zawodnicy Meksyku zostawiali wszystko co najlepsze na fazę pucharową Gold Cup 2021. W ćwierćfinale pewnie ograli Honduras aż 3:0, zdobywając wszystkie bramki w pierwszej połowie spotkania.

Kanadyjczycy jak dotąd bardzo dobrze prezentują się w Złotym Pucharze. Pewne zwycięstwa w fazie grupowej z Martyniką i Haiti po 4:1 dało awans z drugiego miejsca, z kolei porażka z USA 0:1 pozbawiło Kanadę możliwości wygrania grupy. Zawodnicy z „Kraju Klonowego Liścia” w ćwierćfinale grali z Kostaryką, która w fazie grupowej wygrała 3 spotkania. Kanada potwierdziła swoją dobrą dyspozycję na turnieju i wygrała 2:0.

Gold Cup 2021: Meksyk – Kanada (30.07, 04:00) – typ na zwycięzcę meczu

Reprezentacja Meksyku jest zdecydowanym faworytem w tym meczu. Kanada, mimo bardzo dobrej dyspozycji na Gold Cup 2021, piłkarsko raczej nie będzie w stanie dorównać „El Tri”. Jestem zdania, że to Meksykanów zobaczymy w wielkim finale Złotego Pucharu. Czy zagrają z gospodarzami? Tutaj mam już pewne wątpliwości, ponieważ Katar może jeszcze wszystkich zaskoczyć.

Proponowany typ: Wygrana Meksyku – kurs 1.63 z oferty BETFAN 

Gold Cup 2021: Meksyk – Kanada (30.07, 04:00) – typ na BTTS

Obie drużyny pokazały w ćwierćfinałach spory potencjał ofensywny i jednocześnie bardzo solidną obronę. W półfinale nikt na pewno nie będzie chciał pierwszy stracić bramki, jednak kiedy już to się stanie, to dany zespół tak naprawdę będzie musiał rzucić wszystkie siły do ataku. Potencjał z przodu jest spory zarówno w przypadku Meksyku, jak i Kanady, dlatego decyduję się w tym meczu postawić na to, że obie drużyny zdobędą przynajmniej po jednej bramce po bardzo dobrym kursie.

Proponowany typ: Obie drużyny strzelą gola – kurs 2.08 z oferty BETFAN 

Złoty Puchar CONCACAF 2021 to szesnasta edycja turnieju o Mistrzostwo Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w piłce nożnej mężczyzn. W tym roku gospodarzem rozgrywek są Stany Zjednoczone.

Autor tekstu

Kamil Błaszczyk

Redaktor naczelny portalu Sport Betfan. Ze sportem ma dużo wspólnego od lat młodzieńczych, a w szczególności z piłką nożną oraz tenisem. Sercem najbardziej związany z Ekstraklasą oraz Premier League. Prywatnie magister zarządzania. W wolnym czasie, poza światem sportu, pasjonat podróży, kina oraz analizy bukmacherskiej.

Najnowsze wpisy