Gold Cup 2021: Katar – USA: typy, zapowiedź

Kamil Błaszczyk

27 lipca 2021

Gold Cup 2021: Katar - USA

W nocy z czwartku na piątek odbędą się oba półfinały Gold Cup 2021. W pierwszym z nich gościnnie zaproszona reprezentacja Kataru zmierzy się z gospodarzami USA.

Gold Cup 2021: Duże emocje w ćwierćfinałach

W ćwierćfinałach Gold Cup 2021 byliśmy świadkami bardzo dużych emocji. Zarówno Katar, jak i Stany Zjednoczone wygrały swoje mecze w regulaminowym czasie gry, jednak spotkania były bardzo wyrównane i o końcowym wyniku decydowały pojedyncze akcje.

Katar, który został w tym roku gościnnie zaproszony na Złoty Puchar, mierzył się z Salwadorem. W pierwszej połowie Katarczycy zdobyli dwie bramki i wszystko wskazywało na to, że będzie to pewny awans do półfinału. W 55. minucie trzecią bramkę dołożył Ali Almoez i wydawało się, że sprawa awansu jest już przesądzona.Salwador jednak wrócił do gry. Zdobył dwie bramki i Katar do końca musiał drżeć o wynik. Ostatecznie udało się go utrzymać i zakończyć spotkanie zwycięstwem 3:2.

Gospodarze Gold Cup 2021 nie zachwycili w fazie grupowej i tak samo było też w ćwierćfinale. Skromne, wymęczone 1:0 z Jamajką zapewniło awans do półfinału, jednak nie wlało w kibiców USA zbyt dużo optymizmu.

Gold Cup 2021: Katar – USA (30.07, 01:30) – typ na zwycięzcę meczu

USA będzie minimalnym faworytem w tym spotkaniu, jednak po kilku spotkaniach w Złotym Pucharze nie wydaje mi się, żeby gospodarze byli piłkarsko lepszym zespołem od drużyny Kataru. Z pewnością goście prezentują bardziej otwarty futbol i nie nastawiają się na obronę jednobramkowej przewagi. Stany Zjednoczone to już zdecydowanie bardziej wyważona i taktyczna gra. Mimo tego, myślę, że zawodnicy Kataru wcale nie stoją na straconej pozycji w tym spotkaniu i będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Liczę, że będziemy świadkami pierwszej dogrywki na turnieju Gold Cup 2021.

Proponowany typ: Remis – kurs 3.30 z oferty BETFAN 

Gold Cup 2021: Katar – USA (30.07, 01:30) – typ na liczbę bramek

Do samego zakładu na wynik końcowy meczu, dokładam typ na liczbę bramek w tym spotkaniu. W półfinale mamy starcie dwóch zupełnie odmiennych stylów gry. Katar prezentuje ofensywny i otwarty styl gry. Zdobywa przy tym sporo bramek, ale też i dużo traci. USA z kolei nie strzela zbyt dużo, ale straciło tylko jednego gola w trakcie trwania całego turnieju. Ja jednak liczę na to, że szybko strzelona bramka przez którąś z drużyn otworzy nam to spotkanie i będziemy świadkami przynajmniej trzech goli.

Proponowany typ: Powyżej 2.5 goli – kurs 1.97 z oferty BETFAN

Złoty Puchar CONCACAF 2021 to szesnasta edycja turnieju o Mistrzostwo Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w piłce nożnej mężczyzn. W tym roku gospodarzem rozgrywek są Stany Zjednoczone.

Autor tekstu

Kamil Błaszczyk

Redaktor naczelny portalu Sport Betfan. Ze sportem ma dużo wspólnego od lat młodzieńczych, a w szczególności z piłką nożną oraz tenisem. Sercem najbardziej związany z Ekstraklasą oraz Premier League. Prywatnie magister zarządzania. W wolnym czasie, poza światem sportu, pasjonat podróży, kina oraz analizy bukmacherskiej.

Najnowsze wpisy