Gold Cup 2021: Pierwsze ćwierćfinały

Kamil Błaszczyk

23 lipca 2021

Gold Cup 2021: Cwierćfinały

W nocy z soboty na niedzielę czekają nas pierwsze dwa mecze ćwierćfinałowe Gold Cup 2021. Katar zagra z Salwadorem, a Meksyk z Hondurasem.

Gold Cup 2021: Katar – Salwador (25.07, 01:30)

Bardzo ciekawie zapowiadają się mecze ćwierćfinałowe na turnieju Gold Cup 2021. W pierwszym z nich Katar zmierzy się z Salwadorem. Katarczycy zostali gościnnie zaproszeni do udziału w tegorocznym Złotym Pucharze i jak na razie radzą sobie bardzo przyzwoicie. 2 zwycięstwa i jeden remis to ich bilans w fazie grupowej. Ostatecznie reprezentacja Kataru zajęła pierwsze miejsce w grupie D z dorobkiem 7 punktów, wyprzedzając Honduras, z którym grając mecz o wszystko wygrali 2:0.

Wyniki Kataru w fazie grupowej Gold Cup 2021:

Katar – Panama 3:3 (0:0)
Grenada – Katar 0:4 (0:3)
Honduras – Katar 0:2 (0:1)

Salwador awansował do ćwierćfinału z drugiego miejsca w grupie C. Na początek reprezentacja Salwadoru zaliczyła 2 zwycięstwa, żeby w ostatniej kolejce przegrać rywalizację o pierwsze miejsce z Meksykiem 0:1.

Wyniki Salwadoru w fazie grupowej Gold Cup 2021:

Salwador – Gwatemala 2:0 (0:0)
Trynidad i Tobago – Salwador 0:2 (0:1)
Meksyk – Salwador 1:0 (1:0)

Jestem pod dużym wrażeniem, obserwując grę reprezentacji Kataru. Piłkarze rozkręcają się z meczu na mecz, czego najlepszym przykładem jest spotkanie z Hondurasem, gdzie nie byli faworytem, a wygrali dość gładko 2:0. Wydaje się, że Katar powinien poradzić sobie z dość nieobliczalnym Salwadorem i awansować do półfinału. Obie drużyny grały już ze sobą raz na początku lipca tego roku. Katar wygrał wtedy 1:0 mimo, iż od 20. minuty był zmuszony grać „w dziesiątkę”.

Proponowany typ: Wygrana Kataru – kurs 1.76 z oferty BETFAN 

Gold Cup 2021: Meksyk – Honduras (25.07, 04:00)

Drugim spotkaniem ćwierćfinałowym rozgrywanym w nocy z soboty na niedzielę będzie mecz pomiędzy Meksykiem a Hondurasem. Meksyk jest traktowany jako jeden z głównych faworytów do zwycięstwa w całym turnieju, jednak fazę grupową rozpoczął od wpadki. Później przyszły dwa zwycięstwa i awans z pierwszego miejsca, jednak „El Tri” nie do końca przekonują jak dotąd swoją grą na Gold Cup.

Wyniki Meksyku w fazie grupowej Gold Cup 2021:

Meksyk – Trynidad i Tobago 0:0 (0:0)
Gwatemala – Meksyk 0:3 (0:1)
Meksyk – Salwador 1:0 (1:0)

Reprezentacja Hondurasu jak na razie zaprezentowała się bardzo solidnie. 2 zwycięstwa i porażka z Katarem w ostatnim meczu fazy grupowej wskazuje na to, że jest to drużyna z potencjałem, jednak w starciu z dobrze dysponowanym rywalem może sobie nie poradzić.

Wyniki Hondurasu w fazie grupowej Gold Cup 2021:

Honduras – Grenada 4:0 (1:0)
Panama – Honduras 2:3 (2:1)
Honduras – Katar 0:2 (0:1)

Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest Meksyk i nie ma w tym nic dziwnego. Ja jednak decyduję się postawić na poniżej 2.5 bramki w meczu głównie ze względu na wyniki i grę Meksyku w fazie grupowej. „El Tri” grali dość zachowawczo i nie stracili w trzech meczach żadnej bramki. Myślę, że podobne nastawienie może towarzyszyć reprezentacji Meksyku w ćwierćfinale, gdzie gra toczy się już o coraz większą stawkę.

Proponowany typ: Poniżej 2.5 goli – kurs 1.76 z oferty BETFAN 

Złoty Puchar CONCACAF 2021 to szesnasta edycja turnieju o Mistrzostwo Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w piłce nożnej mężczyzn. W tym roku gospodarzem rozgrywek są Stany Zjednoczone.

Autor tekstu

Kamil Błaszczyk

Redaktor naczelny portalu Sport Betfan. Ze sportem ma dużo wspólnego od lat młodzieńczych, a w szczególności z piłką nożną oraz tenisem. Sercem najbardziej związany z Ekstraklasą oraz Premier League. Prywatnie magister zarządzania. W wolnym czasie, poza światem sportu, pasjonat podróży, kina oraz analizy bukmacherskiej.

Najnowsze wpisy