Pobierz aplikację betfan na telefon
GKS Katowice – Stal Rzeszów. Gieksa z awansem?

GKS Katowice mogą dzisiejszym meczem zapewnić sobie bezpośredni awans do 1. ligi. Byłby to powrót dla Katowiczan po spędzonych dwóch sezonach w 2. lidze. 

GKS Katowice- Stal Rzeszów: Zapowiedź meczu

Chojniczanka Chojnice wygrała swoje spotkanie w sobotę z Rezerwami Lecha Poznań 1:2. Taki wynik w Poznaniu nie zapewnił bezpośredniego awansu Gieksie. Przedostatnia kolejka 2. ligi kończy się dopiero dzisiaj meczem GKS Katowice- Stal Rzeszów. Katowiczanie mogą przed ostatnią kolejką zapewnić sobie bezpośredni awans swoim meczem, aby tak się stało muszą wygrać u siebie ze Stalą Rzeszów. To zadanie nie będzie, jednak należało do najłatwiejszych. Stal Rzeszów walczy o miejsce w barażach o awans. Piłkarze z Rzeszowa będą dodatkowo zmotywowani, bowiem swoje mecze zremisowali Garbarnia Kraków oraz Skra Częstochowa. Na ten moment to właśnie Skra zajmuje miejsce dające możliwość gry w tym barażu. Stal do ww. klubów traci punkt, także zwycięstwo pozwoliłoby im wskoczyć na 6. miejsce.

GKS Katowice- Stal Rzeszów: Szczegóły meczu

W poniedziałkowym spotkaniu nie wystąpi napastnik GKS-u Filip Kozłowski, strzelec jedynek bramki w ostatnim meczu. Na stadion w Katowicach będą mogli przyjść fani GKS-u w wysokości 25% pojemności stadionu. W drużynie z Rzeszowa aż pięciu byłych piłkarzy Gieksy – Grzegorz Goncerz, Dominik Sadzawicki, Radosław Sylwestrzak, Damian Michalik oraz Oktawian Skrzecz. Liga trwa, do rozegrania zostały nam jeszcze dwa spotkania. Musimy być bardzo odpowiedzialni i odpowiednio na nie przygotowani – podkreślał trener Rafał Górak po meczu w Chojnicach.

GKS Katowice- Stal Rzeszów, transmisja, typy

Transmisja tego meczu odbędzie się na kanale TVP Sport. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:25 w Katowicach. Bilans po dwóch sezonach między tymi dwoma drużynami to 2-1-1 dla GKS-u, jednak ten najważniejszy mecz rozgrywany w ramach zeszłorocznych baraży w półfinale wygrała Stal Rzeszów 0:2. W tym sezonie pierwszy mecz wygrał GKS Katowice 0:1. W tym meczu również przewiduję zwycięstwo GKS-u Katowice po kursie 1.87 z oferty BETFAN.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!