Pobierz aplikację betfan na telefon
Gamrot vs Dariush, typy na walkę Polaka na UFC 280!
Już w najbliższą sobotę 22 października o godzinie 16:00 rozpocznie się gala UFC 280. Na gali w Abu Dhabi podczas karty głównej zawalczy Mateusz Gamrot. Były podwójny mistrz KSW zmierzy się z Beneilem Dariushem w wadze lekkiej. Zapraszamy na zapowiedź oraz typ walki Gamrota.

UFC 280: Mateusz Gamrot vs Beneil Dariush – zapowiedź walki

To już w najbliższą sobotę! Mateusz Gamrot, który znajduje się na dziewiątym miejscu w rankingu wagi lekkiej UFC zmierzy się z szóstym Beneilem Dariushem. Zwycięzca tej walki trafi prawdopodobnie do najlepszej piątki tej kategorii wagowej, a z TOP 5 jest już łatwa droga do walki o pas mistrzowski, tej niesamowicie silnej dywizji, której króla poznamy na tej samej gali, tylko odrobinę później, bo w walce wieczoru. Na piątkowym ważeniu obaj zawodnicy wnieśli na dokładnie taką samą wagę, wynoszącą 156 funtów. Polaka docenia sam Khabib Nurmagomedov, który zapowiada, że to właśnie Polak zmierzy się z jego dużym przyjacielem, Islamem Makhachevem o pas mistrzowski, niedługo po tym jak obaj wygrają swoje walki w Abu Dhabi. Pochwał Gamrotowi nie szczędzi także Daniel Cormier.

UFC 280: Mateusz Gamrot vs Beneil Dariush – typ na walkę, typowanie

Kursy bukmacherów wskazują na Mateusza Gamrota, jako na takiego lekkiego faworyta tego pojedynku. Obiektywnie trzeba przyznać, że to starcie będzie niezwykle wyrównane. Dariush to „irański Amerykanin:, który w UFC jest już od ośmiu lat. Na początku wygrał tylko 8 na 13 walk. Jego kariera przyniosła pozytywny zwrot w 2018 roku, bowiem od tego czasu jest niepokonany, a walczył 7 razy. Po pokonaniu Fergusona miał walczyć z Makhachevem, ale poważnie uszkodził sobie kostkę i nie mógł przystąpić do walki po operacji. Gamrot zyskał duże uznanie po pokonaniu Armana Tsarukyana. Na korzyść rywala Polaka na pewno przemawiają gabaryty, pomimo tej samej wagi obu zawodników, Dariush jest całkowicie inaczej zbudowany od Gamrota. W stójce walczy z odwrotnej pozycji, co także może być dużym utrudnieniem dla Polaka. Gamrot za to powinien mieć przewagę szybkościową i zapaśniczą, no i nie może być inaczej niż typ na wygraną naszego zawodnika.

1.52

WYGRANA GAMROTA

betfan


 

UFC 280 zapowiedź gali

UFC 280: typy, karta walk, zapowiedź Oliveira – Makhachev
 
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!