Worlds 2021: Kto zostanie mistrzem? Typy i zapowiedź

Wielki finał Worlds 2021 odbędzie się 6 listopada o godzinie 13:00 na Islandii w stolicy tego kraju, czyli Reykjaviku. Blisko miesiąc trudnej walki o tytuł najlepszych na świecie za nami. Pozostały już tylko dwie azjatyckie ekipy. Kto będzie górą? Chiński EDward Gaming czy koreański DamWon KIA? Zapraszam na zapowiedź finału Worlds 2021.

>> Pobierz aplikację Sport BETFAN na swój telefon i posiadaj wszystkie najważniejsze sportowe informacje typerskie w zasięgu ręki <<

Worlds 2021: Kto zagra w finale?

EDward Gaming

EDward Gaming to chińska drużyna, która po raz pierwszy dołączyła do profesjonalnej League of Legends w 2013 roku. We wrześniu 2021 zapewnili sobie awans na Worlds dzięki zwycięstwu w LPL, czyli chińskiej lidze LOL. Pokonali wtedy w finale FunPlus Phoenix 3:1. Tegoroczny czempionat jest dla nich piątym w historii, ale zdecydowanie najlepszym. Po raz pierwszy zagrają w finale Mistrzostw Świata. Do tej pory ich najlepszym wynikiem był ćwierćfinał. W 2015 roku przegrali w tej fazie z Fnatic 0:3, rok później na tym samym etapie wyeliminowało ich ROX Tigers, wygrywając 3:1. 2017 rok to brak wyjścia z grupy, gdzie musieli uznać wyższość T1 oraz Cloud9. Ostatni raz na Mistrzostwach Świata byli w 2018 roku, ulegli wtedy Fnatic 1:3.

W lidze chińskiej radzą sobie bardzo dobrze. Na 9 sezonów, w których brali udział, tylko 2 razy nie zdobyli mistrzostwa. Wtedy plasowali się na 2 miejscu. W 2015 zostali zdobywcami MSI, było to ich pierwsze globalne trofeum. Najlepszym zawodnikiem tej drużyny jest Viper.

DamWon KIA

DamWon Kia to koreańska ekipa, która udziela się na najwyższym poziomie od 2017 roku, ale są już mistrzami świata. Wygrywali też trzy ostatnie edycje LCK, czyli League of Legends Champions Korea. DWG KIA przegrali finał Mid-Season Invitational.  Musieli uznać wyższość RNG w 5 mapowym pojedynku. Po raz pierwszy na Worlds zagrali w 2019 roku. Zajęli pierwsze miejsce w grupie, ale w ćwierćfinale ulegli 1:3 G2 Esports. Europejskiej drużynie zrewanżowali się już rok później, kiedy takim samym wynikiem pokonali ich w półfinale i później zdobyli tytuł.

DamWon może być drugą w historii drużyną, która obroni tytuł. Takiej sztuki dokonali jej rodacy SK T1, którzy zdobywali tytuł w 2015 i 2016 roku. ShowMaker, to aktualnie jeden z najlepszych graczy na świecie i znakomicie radzi sobie podczas tych mistrzostw. DWG KIA z nim w składzie są na najlepszej drodze do tego, żeby obronić tytuł.

Worlds 2021: Kto zostanie mistrzem?

Będzie to historyczny pierwszy pojedynek tych dwóch ekip i to od razu w meczu o najwyższą stawkę. Doświadczenie i umiejętności stoją po stronie Koreańczyków i to są głównymi faworytami. EDward Gaming natomiast nie mają na sobie żadnej presji i mogą jedynie skupić się na grze i sprawić niespodziankę. Zapowiada się długie i pasjonujące spotkanie.

Proponowane typy: wygrana DamWon KIA kurs 1.29, w ofercie BETFAN lub powyżej 3.5 mapy kurs 1.44 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!