Pobierz aplikację betfan na telefon
Fifa 22: czym różni się od poprzedniej wersji?

Ponad trzy miesiące temu swoją premierę miała piłkarska gra Fifa 22. Najbardziej popularny na świecie symulator piłki nożnej co roku wydaje nową edycję gry.

Czym Fifa 22 różni się od swojej poprzedniczki? Jakie są nowości? Zapraszam do lektury.

Fifa 22: nowości

Fifa 22 jest określana przez wielu jedną z najlepszych Fif od lat pod względem gameplay’u.

Od kilku lat regularnie gram w symulator piłkarski od EA Sports i również podzielam tę opinię. Co dodano do Fify 22? Jedną z wielu nowości jest liga indyjska. Dodano także wiele nowych stadionów, a także zaktualizowano twarze zawodników.

Bardzo dobrze wygląda także gameplay. Nie ma aż tak wielu OP zagrań, jak miało to miejsce w przyszłości (np. dośrodkowanie po podbiciu piłki w Fifie 19 czy też słynna la croqueta).

Braki w umiejętnościach można nadrobić taktyką, która w Fifie 22 jest bardzo ważna.

Fifa 22: tryb kariery

Tryb kariery jest w drugim najczęściej używanym trybem przez Polaków.

Nie jest on jednak zbyt często dopracowywany przez EA, które w głównej mierze skupia się na Ultimate Team.

W tym roku gracze będą mogli stworzyć swój klub od podstaw, wybrać ligę, stroje, herb, budżet czy stadion.

Fifa 22: Ultimate Team

Ultimate Team jest najczęściej używany przez graczy, dlatego to na nim skupię najwięcej uwagi. Po trzech miesiącach gry w stosunku do Fify 21 wiele się zmieniło.

Tryb ten polega na tworzeniu swojego wymarzonego zespołu, do wyboru mamy zwykłe karty, eventowe, a także bohaterów oraz ikony, które pozwalają starszym kibicom cieszyć się z gry swoim ulubionym zawodnikiem z przeszłości (np. Antonio Di Natale, Pele, Dudek).

Division Rivals

W Fifie 21 zdobywało się punkty, które pozwalały awansować do wyższej dywizji lub z niej spaść.

W Fifie 22 zrezygnowano z punktów oraz spadków. Aby otrzymać najlepsze nagrody w danej dywizji wystarczy wygrać siedem meczów tygodniowo.

Dodatkowo trzeba zdobyć 1250 punktów, aby wziąć udział w turnieju eliminacyjnym do Fut Champions.

Zostało to zaktualizowane kilka dni temu, gdyż wcześniej trzeba było zdobyć 2000 punktów.

FUT Champions

Jest to najbardziej prestiżowy tryb w Fifie. Grają w nim najlepsi gracze. Przez pierwsze dwa sezony w Fifie 22 wielu osobom trudno było zakwalifikować się do tego trybu.

Niegdyś wystarczyło zdobyć 2000 punktów, które automatycznie uprawniały do gry w Fut Champions.

W Fifie 22 liczba ta uprawniała do gry w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw FUT (obecnie liczba punktów została zmniejszona do 1250).

W turnieju trzeba było wygrać 5 na 9 spotkań i dopiero uzyskiwało się kwalifikacje do FUT Champions.

Po aktualizacji trzeba wygrać w turnieju 4 mecze na 10, aby zagrać w Mistrzostwach FUT.

FUT Champions – nowe nagrody

W trzecim sezonie Ultimate Team zostały zaktualizowane nagrody za FUT CHAMPIONS. Oto lista nowych nagród:

  • Ranga I (minimum 76 punktów, 19-1) – trzy picki, w których do wyboru jest 1 z 5 zawodników, Paczka Rzadkich Zawodników, dwie Paczki Ultimate, trzy Paczki TOTW, 1250 punktów kwalifikacji, 100 tysięcy monet.
  • Ranga II (minimum 72 punkty, 18-2) – trzy picki, w których do wyboru jest 1 z 5 zawodników, dwie Paczki Ultimate, dwie Paczki TOTW, 1250 punktów kwalifikacji, 100 tysięcy monet.
  • Ranga III (minimum 67 punktów, 16-4) – trzy picki, w których do wyboru jest 1 z 5 zawodników, dwie Paczki Rzadkich Zawodników, Paczka Ultimate, dwie Paczki TOTW, 1250 punktów kwalifikacji, 75 tysięcy monet.
  • Ranga IV (minimum 60 punktów, 14-6) – trz picki, w których do wyboru jest 1 z 5 zawodników, Duża Paczka Rzadkich Zawodników, Paczka Ultimate, Paczka TOTW, 1250 punktów kwalifikacji, 50 tysięcy monet.
  • Ranga V (minimum 51 punktów, 11-9) – trzy picki, w których do wyboru jest 1 z 5 zawodników, Paczka Rzadkich Zawodników, Paczka Ultimate, Paczka TOTW, 1250 punktów kwalifikacji, 30 tysięcy monet.
  • Ranga VI (minimum 45 punktów , 9-11) – dwa picki, w których do wyboru jest 1 z 4 zawodników, Paczka Rzadkich Zawodników, Duża Paczka Rzadkich Zawodników, Paczka TOTW (już sprzedawalna), 1000 punktów kwalifikacji, 25 tysięcy monet.
  • Ranga VII (minimum 36 punktów, 6-14) – dwa picki, w których do wyboru jest 1 z 4 zawodników, Paczka Rzadkich Zawodników, Duża Paczka Rzadkich Zawodników, 750 punktów kwalifikacji, 15 tysięcy monet.
  • Ranga VIII (minimum 24 punkty, 2-18) – dwa picki w których do wyboru jest 1 z 3 zawodników, Mega Paczka, Złota Paczka Zawodników Prime, dwie Duże Złote Paczki Premium, 750 punktów kwalifikacji, 10 tysięcy monet.
  • Ranga IX (minimum 12 punktów, 0-12) – jeden pick, w którym do wyboru jest 1 z 3 zawodników, Złota Paczka Zawodników Prime, dwie Duże Złote Paczki Premium, 500 punktów kwalifikacji, 5 tysięcy monet.
  • Ranga X (minimum 4 punkty, 0-4) – jeden pick, w którym do wyboru jest 1 z 3 zawodników, Mieszana Paczka Rzadkich Piłkarzy, 500 punktów kwalifikacji.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!