Pobierz aplikację betfan na telefon
FEN 35: typy i zapowiedź gali

W sobotę 26 czerwca o godzinie 20:00 rozpocznie się gala FEN 35. W programie Pogadajmy o Typach, Szymon Piórek oraz Jarek z kanału @myMMApl omówili galę i wytypowali swoich faworytów.

Gala FEN 35 typowo sportowa

W przeciwieństwie do ostatnich gal FEN tym razem mamy całą kartę walk zbudowaną ze sportowych starć. To oznacza, że na karcie walk zabraknie freak fightów. Tydzień temu nie znaliśmy jeszcze pełnej rozpiski na tą galę, co jest dość nieprofesjonalnie. Taka postawa nie pozwoli FEN na dogonienie KSW. Gala odbędzie się w Ostródzie, a transmisja będzie w otwartym kanale Polsat.

FEN 35 karta walk, typy na galę

Krzysztof Gajek (0-0) vs. Mariusz Joniak (7-4)

Debiutant zmierzy się z doświadczonym Mariuszem Joniakiem. Ta walka to tylko potwierdzenie tezy, że ta gala jest „montowana” na szybko i brak na nią pomysłu. W tej walce zobaczymy mierzących się ze sobą dwóch parterowców. Jest to bardzo dziwne zestawienie dla Mariusza Joniaka, który jest w trakcie serii zwycięstw. Zdecydowanym faworytem tego zestawienia jest Mariusz Joniak.

Kacper Miklasz (1-2) vs. Bartosz Szewczyk (1-0)

Kolejna walka, która wydaje się, że będzie jednostronna. Kacper Miklasz w zeszłą sobotę dopiero co stoczył swoją ostatnią walkę. Wcześniej również brał udział w gali bitew na gołe pięści. Jarek z myMMApl poleca zwrócić uwagę na Szewczyka, któremu nie można odmówić charakteru. W pierwszym wygranym pojedynku zdominował swojego przeciwnika, wygrywając przed czasem. Kolejny raz można stawiać na zdecydowanego faworyta, czyli Bartosza Szewczyka.

Paweł Biernat (1-0) vs. Damian Bujkowski (2-0)

Pierwszy omawiany pojedynek, który jest bardziej wyrównany. Pokazują nam to także kursy. Na Pawła Biernata kurs to 1.80, a na Bujkowskiego wynosi on 1.90. Paweł Biernat jest bardzo charyzmatycznym zawodnikiem lubiącym trochę show, który mocnym akceptem wszedł do federacji FEN. Bujkowski to bardzo charakterny zawodnik, który nie odpuszcza do samego końca. Jest to ciekawe zestawienie również pod tym względem, że obaj panowie są wysocy, mają spory zasięg i posiadają dobre warunki fizyczne. Jako swojego faworyta Jarek wskazuje Damiana Bujkowskiego, nasz redaktor naczelny Szymon Piórek, jednak uważa, że minimalnym faworytem jest Paweł Biernat.

Jose Barrios (11-2) vs. Kamil Kraska (6-1)

Kamil Kraska to zawodnik, który posiada bardzo duży potencjał. Barrios w pierwszym swoim pojedynku w FEN z Mateuszem Rębeckim zaprezentował się bardzo słabo. Wydawało się, że po takim zawodniku można by było wymagać troszeczkę więcej. Kamil Kraska braki techniczne nadrabia swoim charakterem, którego ostatnio brakowało Barriosowi. Nigdy się nie zatrzymuje i idzie zawsze do przodu. Proponowany typ: zwycięstwo Kamila Kraski. 

Kamil Łebkowski (18-10) vs. Patryk Duński (6-5)

Kolejny miss-match. Wystarczy zwrócić uwagę na kursy. Na Kamila Łebkowskiego bukmacher BETFAN wystawił kurs 1.12 a na Patryka Duńskiego 5.30. Wśród dziesięciu porażek bardzo wiele dobrych zawodników z polskiego podwórka. Typowa walka na przetarcie, gdzie Kamil Łebkowski jest wielkim faworytem, także przewidywany zwycięzca to Kamil Łebkowski.

Adam Kowalski (12-6-1) vs. Marcin Filipczak (5-1)

Drugie dość wyrównane starcie. Starcie hitowe, jak na polskie warunki. Jeżeli chodzi o kursy to na Adama Kowalskiego wynosi on 1.70 a na Marcina Filipczaka 2.08. Bardzo ciekawe zestawienie. Kowalski po przegranej walce o pas chciałby spróbować jeszcze raz dostać się do tej walki o pas. Za Kowalskim przemawia doświadczenie, w końcu walczył z zawodnikami, którzy dostali się do UFC. Za Marcinem Filipiakiem przebojowość. Możliwe, że na ten moment bliżej walki o pas jest właśnie underdog tego pojedynku. Minimalnym faworytem Janka jest Adam Kowalski. Szymon Piórek postawiłby raczej na Marcina Filipczaka.

Walka wieczoru: Adrian Zieliński (20-10) vs. Aleksandr Gorshechnik (15-5)

Zdecydowanym faworytem walki wieczoru na gali FEN 35 wg kursów wystawionych na poziomie 1.35 w BETFAN jest Adrian Zieiliński, który walczył w ACB i Babilonie. Mimo wszystko widać u niego powoli zmęczenie przygotowaniami do walk i zbijaniem wagi. Ukrainiec, jednak jest zawodnikiem, który nie pokazał niczego wielkiego. Ta walka jest raczej taką walką, którą można nazwać walką na przetarcie dla Adriana Zielińskiego, aby wrócił na zwycięskie tory. Pytanie, czy Zieliński znajdzie w sobie wystarczająco motywacji. Proponowany typ: wygrana Adriana Zielińskiego.

Walki na FEN 35 ogłoszone w ciągu tego tygodnia, na kilka dni przed startem gali:

  •  Damian Rzepecki (2-2) vs. Eryk Śmiatek (0-0) (pojedynek półprofesjonalny)
  • Artur Bizewski vs. Łukasz Szmajda (w formule K-1
  • Krystian Bielski (6-3-0) vs. Juan Caballero (3-1-0). Proponowany typ: wygrana Krystiana Bielskiego

FEN 35 transmisja, kiedy gala?

Gala odbędzie się w sobotę 26 czerwca w Ostródzie o godzinie 20:00. Przed galą o godzinie 18:00 odbędzie się również oficjalne ważenie zawodników. Transmisja gali będzie do obejrzenia na otwartym kanale Polsatu.  Zainteresowani ceremonią ważenia zawodników moga ją obejrzeć w Polsacie Sport Fight i na Polsatsport.pl.

FEN 35: pełna karta walk

Walka wieczoru:

70.3 kg.: Adrian Zieliński (20-10) vs. Aleksandr Gorshechnik (15-5)

Karta główna:
93 kg.: Adam Kowalski (12-6-1) vs. Marcin Filipczak (5-1)
70.3 kg.: Kamil Łebkowski (18-10) vs. Patryk Duński (6-5-1)
120.2 kg.: Paweł Biernat (1-0) vs. Damian Bujkowski (2-0)
77.1 kg.: Kamil Kraska (6-1) vs. Jose Barrios Vargas (11-2)
93 kg.: Bartosz Szewczyk (1-0) vs. Kacper Miklasz (1-2)
83.9 kg.: Krystian Bielski (6-3) vs. Juan Caballero (3-1)
120.2 kg.: Artur Bizewski vs. Łukasz Szmajda – walka w formule K-1

Karta wstępna:
61.2 kg.: Mariusz Joniak (7-4) vs. Krzysztof Gajek (0-0)
70.3 kg.: Damian Rzepecki (2-2-0) vs. Eryk Śmiatek (0-0) (semi-pro)

Obstaw galę FEN 35 w BETFAN.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!