Federer pokonany! Hurkacz zagra z Matteo o finał

To wydarzyło się naprawdę! Hubert Hurkacz pokonał Rogera Federera! I to w jakim stylu! Nieprawdopodobne. Polak już w piątek zagra w półfinale Wimbledonu z Matteo Berrettinim. Hubi, spełniaj marzenia!

Hubert Hurkacz – Roger Federer 6:3, 7:6 (4), 6:0

Hubi ograł legendę światowego tenisa w ćwierćfinale Wimbledonu. Styl w jakim to zrobił Polak jest wręcz niewiarygodny. Trzeci set Hurkacz wygrał nie tracąc nawet żadnego gema. Ciężko sobie w ogóle przypomnieć, kiedy taka sytuacja miała miejsce. Jedyne co przychodzi mi do głowy to finał Roland Garros 2008. Wtedy właśnie to Rafa Nadal również w trzecim secie był w stanie ograć wielkiego Szwajcara 6:0.

Przechodząc do samego meczu, już w 4. gemie pierwszego seta Roger miał problemy przy własnym podaniu. Hurkacz miał trzy break-pointy, jednak żadnego z nich nie udało mu się wykorzystać. Widać było jednak, że Polak rozpoczął spotkanie kapitalnie, nie dając Federerowi szans na prowadzenie gry. W 6. gemie przy podaniu Szwajcara pojawiła się kolejna okazja na przełamanie. Tym razem Polak był już bezlitosny i wykorzystał pierwszą z nich.

Drugi set to już zupełnie inny scenariusz. Federer wyszedł na prowadzenie 3:0 w gemach i wydawało się, że Szwajcar powoli powraca na właściwe tory. Kapitalnie jednak wrócił Hubert do tej partii. Trzymał mocno swój serwis i kiedy nadarzyła się okazja, przełamał Szwajcara w 7. gemie drugiego seta. Ostatecznie o losach drugiej partii musiał zadecydować tie-break, w którym Hubert rozegrał kilka fenomenalnych piłek. Polak wygrał 7-4 w tenisowej „dogrywce” seta, a publiczność zgromadzona na korcie centralnym w Londynie była w szoku jak bezradny jest Roger Federer.

Trzeci set to już totalna dominacja Hubiego, który nie przegrał ani jednego gema. Trzy przełamania i koncert gry Polaka. Myślę, że nic więcej tutaj nie trzeba pisać. Hubert Hurkacz spełnił swoje marzenia. Zagrał na Wimbledonie na korcie centralnym przy pełnej publiczności ze swoim idolem Rogerem Federerem i na dodatek pokonał Szwajcara! Chwilo trwaj!

Berrettini na drodze Hurkacza do finału Wimbledonu

Po niesamowitym sukcesie i wygranej z Federerem, Huberta czeka kolejne wyzwanie. na drodze do wielkiego wimbledońskiego finału stoi Matteo Berrettini, który jest ostatnio w znakomitej formie. Włoch w ćwierćfinale pokonał Felixa Augera-Aliassime, tracąc drugiego dopiero drugiego seta w tym turnieju. Czeka nas kolejny emocjonujący mecz z udziałem Polaka. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek 9 lipca na korcie centralnym, a transmisję będzie można obejrzeć w Polsacie Sport. Berrettini będzie faworytem w tym meczu. Obecnie kurs na zwycięstwo Włocha to 1.40, a na zwycięstwo Polaka 3.10. Ja jednak proponuję typ, że w tym meczu zobaczymy przynajmniej cztery sety.

OBSTAW MECZ HURKACZ – BERRETTINI W BETFAN

Łączna pula nagród na Wimbledonie w tym roku wyniesie 35 milionów funtów. Zwycięzcy singla u pań i u panów otrzymają po 1,7 miliona funtów, natomiast zwycięzcy gier deblowych po 480 tysięcy funtów na parę.