Pobierz aplikację betfan na telefon
Kto zagra w Bundeslidze? FC Köln – Holstein Kiel

Przed nami dwumecz pomiędzy FC Köln a Holstein Kiel. Zwycięzca zagra w Bundeslidze w przyszłym sezonie.

FC Köln – Holstein Kiel (26.05, 18:30): rywalizacja o Bundesligę

Sezon zasadniczy w Bundeslidze i 2. Bundeslidze zakończył się w weekend. Przed nami ostatni w tym sezonie dwumecz, który zadecyduje, który z zespołów zagra w przyszłym sezonie w Bundeslidze. Do walki stają FC Köln i Holstein Kiel. Gospodarze pierwszego meczu zajęli w tabeli ligowej 16. miejsce, co zmusza ich do grania dwumeczu barażowego. FC Köln do końca dzielnie walczyło o ligowy byt, jednak zwycięstwo Arminii Bielefeld w ostatniej kolejce pokrzyżowało plany.

Holstein Kiel do końca walczył o bezpośredni awans do Bundesligi. Piłkarze jednak nie poradzili sobie z presją i przegrali ostatnie dwa decydujące spotkania: z Karlsruher 2:3 i Darmstadt również 2:3. Ostatecznie zespół z Kilonii skończył sezon na 3. miejscu i sam utrudnił sobie zadanie awansu do Bundesligi, ponieważ dwumecz z FC Köln na pewno nie będzie należał do tych łatwych.

FC Köln – Holstein Kiel (26.05, 18:30): typ na pierwszy mecz

Proponowany typ na pierwszy mecz – zwycięstwo FC Köln – kurs 1.72 z oferty BETFAN.

Specjalnie na mecz barażowy przygotowałem autorski typ. Gospodarze są zdecydowanym faworytem pierwszego spotkania nie bez powodu. Pierwszym czynnikiem jest jakość piłkarska, którą zawodnicy z Kolonii na pewno mają. Pokazywali to chociażby w wygranych meczach z Lipskiem, czy Augsburgiem. Jeśli w środowym meczu zagrają tak, jak w tych wspomnianych to jestem całkowicie spokojny o wynik. Drugim czynnikiem przemawiającym za FC Köln jest słaba forma gości, którzy mieli szansę na awans i z niej nie skorzystali. Na pewno nie wpłynęło to dobrze na zespół z Kilonii pod względem mentalnym. Stawiam w tym meczu na zwycięstwo gospodarzy, jednak czy tak będzie? Przekonamy się już w środę wieczorem.

FC Köln – Holstein Kiel (26.05, 18:30): Gdzie obejrzeć? Transmisja w tv i online

Transmisję „na żywo” z barażowego meczu przeprowadzi Eleven Sports 1. Mecz będzie można również obejrzeć online na stronie elevensports.pl. Początek spotkania już o 18:30.

Rewanż odbędzie się 29 maja na boisku w Kilonii. Lepszy zespół z tego dwumeczu zagra w Bundeslidze w przyszłym sezonie, natomiast przegrany w 2. Bundeslidze.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!