Pobierz aplikację betfan na telefon
F1: Robert Kubica weźmie udział w GP Włoch

Jest już oficjalna informacja o tym, że Robert Kubica wystąpi na Monza w GP Włoch. Dla Polaka będzie to 99 wyścig w F1 i prawdopodobnie ostatni.

F1: Robert Kubica będzie się ścigał na Monza

Już w ten weekend czekają nas zmagania na Monza. Jest to jeden z torów, które dostarczają najwięcej emocji. Informacja o tym, że Kimiego Raikkonena po raz kolejny zastąpi Robert Kubica pojawiła się w środowe popołudnie. Fin z powodu zakażenia koronawirusem uniknął rywalizacji w Holandii, a teraz opuści także zmagania w Świątyni Prędkości. Dla Polaka będzie to także pierwszy weekend ze sprintem kwalifikacyjnym. Będzie to 99 wyścig Kubicy w karierze i niestety prawdopodobnie ostatni. My również liczymy więc na dobry występ Roberta na jednym z najbardziej emocjonujących torów w Formule 1.

F1: Robert Kubica na torze Monza

Robert Kubica sam przyznał, że do wyścigu na Monzy byłby lepiej przygotowany. Polak rywalizował już bowiem o GP Włoch i zna tor. Ponadto będzie miał tyle samo czasu na oswojenie się z samochodem co pozostali kierowcy, gdyż przed tygodniem Robert nie wziął udziału w dwóch treningach.

Robert Kubica zna Monzę i z pewnością ma z nią bardzo dobre wspomnienia. To właśnie na tym torze podczas debiutanckiego sezonu w 2006 roku stanął po raz pierwszy na podium (3. miejsce). Przed Polakiem znaleźli się wtedy tylko Raikkonen oraz Schumacher. W 2007 roku dojechał na metę jako piąty, ale w 2008 ponownie stanął na najniższym stopniu podium.

Niestety w 2009 roku Robert nie ukończył wyścigu. Natomiast gdy reprezentował barwy Renault (2010) zakończył zmagania na ósmej pozycji. Rzecz jasna Kubica najgorszy wynik zanotował jako kierowca Williamsa w 2019. Był wtedy dopiero 17. Wierzymy jednak że w zbliżający się weekend testowy kierowca Alfy Romeo pokaże klasę i powalczy o punkty.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!