Pobierz aplikację betfan na telefon
F1: oceny za sezon – część 2

W drugiej części ocen za miniony sezon F1 pod lupę weźmiemy kierowców spoza TOP 10. Zasady są takie same jak przy pierwszej odsłonie, czyli kierowcy oceniani są w skali od 1 do 10, pod uwagę brane są osiągnięcia za sezon przy potencjale bolidu, a także jak obecna kampania była udana w porównaniu z poprzednimi. Zapraszam do lektury.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

F1: oceny za sezon 2021 – część 1

F1: oceny za sezon 2021 – Nikita Mazepin

Pozycja: 21
Punkty: 0
Miejsc na podium: 0
Najlepsza pozycja startowa: 18
Najlepsza pozycja końcowa: 14

Ocena: 1

Nikita Mazepin był zdecydowanie najgorszym kierowcą w tym roku. Rosjanin bardzo często był na samym końcu stawki i spisywał się tak, jakby jeździł w zupełnie innej lidze niż pozostali. Na metę nie dojeżdżał aż sześciokrotnie, a do tego prezentował się zdecydowanie gorzej niż kolega z zespołu – Mick Schumacher. Przez wielu uważany jest za najgorszego kierowcę w F1, nie dość że był na szarym końcu i nie ścigał się z nikim, to jeszcze przeszkadzał innym w rywalizacji.

Jedna z wielu składanek, pokazująca jak Mazepin zachodził innym za skórę:

Robert Kubica wziął udział tylko w dwóch weekendach wyścigowych, dlatego nie został poddany ocenie.

F1: oceny za sezon 2021 – Mick Schumacher

Pozycja: 19
Punkty: 0
Miejsc na podium: 0
Najlepsza pozycja startowa: 14
Najlepsza pozycja końcowa: 12

Ocena: 2,5

Mick Schumacher jest drugim kierowcą, który po przejechaniu całego sezonu nie zdobył ani jednego punktu. Młody Niemiec nie spisywał się zbyt dobrze, ale należy także pamiętać, że prowadził Haasa, który był słabym bolidem

F1: oceny za sezon 2021 – Antonio Giovinazzi

Pozycja: 18
Punkty: 3
Miejsc na podium: 0
Najlepsza pozycja startowa: 7
Najlepsza pozycja końcowa: 9

Ocena: 3

Antonio Giovinazzi spisywał się słabo. Nie dziwi więc fakt, że Włoch pożegnał się z Formułą 1. Nie wykorzystał swojej szansy i za rok będzie jeździł w Formule E. Miał czasem udane kwalifikacje, ale zupełnie nie potrafił tego przełożyć na wyścig. Zdecydowanie przegrał z Kimim Raikkonenem.

F1: oceny za sezon 2021 – Nicholas Latifi

Pozycja: 17
Punkty: 7
Miejsc na podium: 0
Najlepsza pozycja startowa: 12
Najlepsza pozycja końcowa: 7

Ocena: 4,5

Nicholas Latifi spisał się zdecydowanie lepiej niż w poprzednim sezonie. Kanadyjczyk zdobył siedem punktów w klasyfikacji generalnej, co jak na bolid Williamsa jest dobrym wynikiem. Do tego udało mu się nie raz być lepszym od jednego z najbardziej obiecujących kierowców – George’a Russella.

F1: oceny za sezon 2021 – Kimi Raikkonen

Pozycja: 16
Punkty: 10
Miejsc na podium: 0
Najlepsza pozycja startowa: 12
Najlepsza pozycja końcowa: 8

Ocena: 6

Kimi Raikkonen spisał się zdecydowanie lepiej niż rok temu. Finowi nie szło najlepiej w kwalifikacjach, ale odrabiał wszystko w wyścigu. Do tego nie brał udziału w dwóch weekendach wyścigowych. Na jego ocenę wpływa też fakt, że był trzecim najczęściej wyprzedzającym kierowcą w sezonie.

F1: oceny za sezon 2021 – George Russell

Pozycja: 15
Punkty: 16
Miejsc na podium: 1 (drugie miejsce w Belgii)
Najlepsza pozycja startowa: 2
Najlepsza pozycja końcowa: 2

Ocena: 7,5

George Russell wycisnął w tym sezonie z Williamsa co się da i udowodnił, że zasługuje na fotel w Mercedesie. Potencjał Brytyjczyka widzieliśmy szczególnie podczas deszczowych weekendów. Stanął na podium w kontrowersyjnym GP Belgii i zdecydowanie wygrał rywalizację z Latifim.

F1: oceny za sezon 2021 – Yuki Tsunoda

Pozycja: 14
Punkty: 32
Miejsc na podium: 0
Najlepsza pozycja startowa: 7
Najlepsza pozycja końcowa: 4

Ocena: 3,5

Ocena końcowa Tsunody została podciągnięta dzięki bardzo dobremu GP Abu Zabi w wykonaniu Japończyka. Był w nim 4. Przez cały sezon spisywał się jednak słabo. Zdecydowanie odstawał od Gasly’ego. Zdarzały mu się proste błędy przez co wylatywał z toru albo rozbijał swój bolid. Jeżeli Yuki chce na dłużej pozostać w F1, to musi się zdecydowanie poprawić.

F1: oceny za sezon 2021 – Lance Stroll

Pozycja: 13
Punkty: 34
Miejsc na podium: 0
Najlepsza pozycja startowa: 8
Najlepsza pozycja końcowa: 6

Ocena: 4,5

Lance Stroll po raz kolejny pokazał, że bez bogatego ojca trudno byłoby mu o angaż w którymś z zespołów F1. Był to kolejny bezbarwny sezon w wykonaniu Kanadyjczyka. Parę razy udało mu się zapunktować, ale często przegrywał rywalizacje z Vettelem.

F1: oceny za sezon 2021 – Sebastian Vettel

Pozycja: 12
Punkty: 43
Miejsc na podium: 1
Najlepsza pozycja startowa: 5
Najlepsza pozycja końcowa: 2

Ocena: 6

Sebastian Vettel ma za sobą udany sezon. Niemiec uplasował nawet na podium – był drugi w Baku. Na wysoką ocenę wpływa fakt, że to właśnie czterokrotny mistrz świata był najczęściej wyprzedzającym kierowcą na torze.

F1: oceny za sezon 2021 – Esteban Ocon

Pozycja: 11
Punkty: 74
Miejsc na podium: 1
Najlepsza pozycja startowa: 5
Najlepsza pozycja końcowa: 1

Ocena: 6,5

Ocon pokazał w tym sezonie, że warto na niego stawiać i drzemie w nim spory potencjał. Przegrał z zespołowym kolegą, ale był nim dwukrotny mistrz świata – Fernando Alonso. Francuzowi udało się nawet w tym roku wygrać wyścig. Był bliski drugiego podium, ale w Arabii Saudyjskiej został wyprzedzony na samym finiszu przez Bottasa.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!