Pobierz aplikację betfan na telefon
F1: kalendarz na sezon 2022

W zbliżającym się sezonie F1 kibice będą mogli śledzić zmagania, które odbędą się na 22 torach, początkowo planowano rozegrać jeden wyścig więcej, ale z powodu ataku na Ukrainę, umowę GP Rosji wypowiedziały władze F1. Po przerwie wróci między innymi GP Australii. Gdzie jeszcze będą rywalizować kierowcy w 2022 roku?

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

F1: kalendarz na sezon 2022 – debiuty i powroty

Na sezon 2022 zaplanowano 23 Grand Prix, ale ostatecznie odbędą się 22. Rywalizacja rozpocznie się 20 marca w Bahrajnie, a zakończy się 20 listopada w Abu Zabi. Wróci wyścig w Australii, który nie był rozgrywany z powodu pandemii Covid-19 już od dwóch lat. Królowa motorsportu zawita ponownie do Kanady, gdzie w 2020 roku kierowcy nie mieli okazji się ścigać. Podobnie jest z GP Japonii oraz GP Singapuru.

W F1 zadebiutuje zupełnie nowy tor. Jeden z dwóch wyścigów w USA odbędzie się na torze w Miami. Jest to obiekt uliczny, który w Formule zawitał na aż 10 lat.

Zabraknie natomiast paru torów, które odwiedzali kierowcy w 2021 roku. Nie będą rywalizować w Portugalii, Turcji oraz Katarze, gdzie będą odbywać się mistrzostwa świata w piłce nożnej.

Na sezon 2022 planowany był także wyścig w Chinach, który w przeszłości odbywał się bardzo często i charakteryzował się między innymi niezwykle długą prostą. Ostatecznie jednak nie został zatwierdzony.

F1: kalendarz na sezon 2022 – szczegółowy harmonogram

Inauguracja sezonu odbędzie się w Bahrajnie, a już po tygodniu kierowcy przeniosą się do Arabii Saudyjskiej. Następnie rywalizować będą w Australii, a później o GP Emilia Romagna i GP Miami. Następnie F1 będzie bardzo często gościć w Europie. Odbędą się kolejno GP Hiszpanii, Monaco, Azerbejdżanu, Kanady, Wielkiej Brytanii, Austrii, Francji oraz Węgier. Po rywalizacji na Hungaroring odbędzie się przerwa wakacyjna, a następnie czeka nas maraton F1. W niespełna trzy miesiące zostanie rozegranych bowiem aż 10 wyścigów. Są to kolejno GP Belgii, Holandii, Włoch, Singapuru, Japonii, USA, Meksyku oraz Abu Zabi.

20 marca – GP Bahrajnu (Sakhir Circuit)
27 marca – GP Arabii Saudyjskiej (Jeddah)
10 kwietnia – GP Australii (Melbourne)
24 kwietnia – GP Emilia Romagna (Imola)
8 maja – GP Miami
22 maja – GP Hiszpanii (Barcelona)
29 maja – GP Monaco (Monte Carlo)
12 czerwca – GP Azerbejdżanu (Baku)
19 czerwca – GP Kanady (Montreal)
3 lipca – GP Wielkiej Brytanii (Silverstone)
10 lipca – GP Austrii (Spielberg)
24 lipca – GP Francji (Le Castellet)
31 lipca – GP Węgier (Hungaroring)

przerwa wakacyjna

28 sierpnia – GP Belgii (Spa-Francorchamps)
4 września – GP Holandii (Zandvoort)
11 września – GP Włoch (Monza)
2 października – GP Singapuru
9 października – GP Japonii (Suzuka)
23 października – GP USA (Austin)
30 października – GP Meksyku (Mexico City)
13 listopada – GP Brazylii (Sao Paulo)
20 listopada – GP Abu Zabi (Yas Marina)

Zapoznaj się z ocenami kierowców F1 za sezon 2021 – część 1 i część 2, a także zobacz, kto znalazł się w gronie 20 szczęśliwców, którzy będą mieli możliwość rywalizowania w sezonie 2022 w Formule 1.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!