Pobierz aplikację betfan na telefon
F1: Valtteri Bottas wygrał kwalifikacje na Monzy

Valtteri Bottas dosyć niespodziewanie wygrał kwalifikacje do sprintu o GP Włoch. Drugi był Hamilton a trzeci Verstappen. Robert Kubica został zablokowany przez Mazepina i dlatego zajął dopiero 19. pozycję. 

F1: GP Włoch – kwalifikacje Q1

Pierwszy trening zapowiedział to, co będzie się działo w pierwszej części kwalifikacji. Na torze mieliśmy często ogromny tłok, dlatego kierowcy mieli problem aby przejechać szybki okrążenie. Jednym z poszkodowanych był chociażby Max Verstappen:

Q1 wygrał Lewis Hamilton. Niestety dopiero na 19 miejscu dojechał Robert Kubica. Polak pomagał jednak Giovinazziemu wykręcić dobry czas (co się udało), a sam później został przyblokowany przez Mazepina i nie oszczędzał w słowach, ponieważ Rosjanin zaprzepaścił jakąkolwiek szansę Kubicy na Q2. Okazało się także, że Robert miał problemy z bolidem. Ponownie rozczarował Tsunoda, który był dopiero 17.

F1: GP Włoch – kwalifikacje Q2

W drugiej części czasówki kierowcy mieli już zdecydowanie więcej miejsca na torze. Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Giovinazzi, który znalazł na siódmej pozycji. Najlepszy ponownie był Lewis Hamilton. Dziwić może odpadnięcie obu kierowców Aston Martin, którzy dobrze spisywali się na treningach oraz obu kierowców Alpine, ponieważ ostatnio byli w całkiem niezłej dyspozycji.

F1: GP Włoch – kwalifikacje Q3

Wprawdzie Valtteri Bottas w obu poprzednich częściach czasówki zajmował drugie miejsca, ale raczej mało kto się spodziewał, że Fin wystartuje ze sprintu z pierwszego pola. Tuż za swoim kolegą z zespołu uplasował się Lewis Hamilton. Mercedesy miały ogromną przewagę nad trzecim Verstappenem. Holender stracił ponad 0,4 sekundy do Bottasa. Tuż za nim były McLareny. Miejsca 3 – 5 dzieliło zaledwie 0,029 sekundy.

Kolejność startu sprintu kwalifikacyjnego:

Przypomnijmy, że nawet jeśli Bottas wygra sprint kwalifikacyjny, to do wyścigu wystartuje z ostatniej pozycji. Fin otrzymał bowiem karę za wymianę silnika, turbosprężarki, MGU-H u MGU-K.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!