Pobierz aplikację betfan na telefon
F1: GP Wielkiej Brytanii – zapowiedź i typy na wyścig
Carlos Sainz wygrał sobotnie kwalifikacje do wyścigu o GP Wielkiej Brytanii. Dla Hiszpana jest to pierwsze w karierze pole position. Sensację sprawił też Latifi, który dostał się do Q3. Jak przebiegnie niedzielna rywalizacja? Zapraszam na podsumowanie kwalifikacji i typy na GP Wielkiej Brytanii. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

F1: GP Wielkiej Brytanii – podsumowanie kwalifikacji

Q1

Tak jak się spodziewano, kwalifikacje były rozgrywane na mokrym torze, dlatego kierowcy założyli intery do swoich przejazdów. Z czasem warunki się poprawiły, a więc im bliżej końca czasówki, tym lepsze wyniki uzyskiwali poszczególni kierowcy. Z Q1 odpadli Lance Stroll, Mick Schumacher, Sebastian Vettel, Kevin Magnussen i Alex Albon. Niespodzianką był awans Latifiego do Q2. Pierwszą część kwalifikacji wygrał Max Verstappen.

Q2

Na początku Q2 wciąż było mokro, ale warunki nie były złe. Kierowcy, którzy złożyli dobre pomiarowe okrążenia byli w o wiele lepszej sytuacji, ponieważ w drugiej połowie Q2 zaczęło mocniej padać. Przyczepność zdecydowanie spadła i dlatego ci, którzy chcieli przycisnąć pod koniec sesji, nie mieli zbyt dużych szans, żeby poprawić swój czas. Dzięki temu do Q3 awansował Nicholas Latifi. Kanadyjczyk jeszcze niedawno miał żegnać się z Formułą 1, a w sobotę awansował do ostatniej części kwalifikacji. Q2 wygrał Max Verstappen, a odpadli Ocon, Ricciardo, Tsunoda, Bottas i Gasly.

Q3

Ostatnia część czasówki trzymała nas w emocjach przez cały czas. Kierowcy praktycznie całą sesję byli na torze, ponieważ co chwila zapowiadano pogorszenie warunków. Deszcz jednak nie nastał. Wydawało się, że Max Verstappen jest murowanym kandydatem do zwycięstwa, ponieważ miał ogromną przewagę nad rywalami. Nie mógł jednak wiele razy złożyć dobrego okrążenia w Q3, a rzutem na taśmę wyprzedził go Carlos Sainz. Dla Hiszpana jest to pierwsze pole position w karierze. Drugi był Max Verstappen, a trzeci Charles Leclerc

Kolejność startowa do wyścigu o GP Wielkiej Brytanii

F1: GP Wielkiej Brytanii – typy na wyścig

Nicholas Latifi vs Alex Albon

1.50

ALEX ALBON WYGRA

Z LATIFIM

betfan

Latifi ma za sobą bardzo udane kwalifikacje. Kanadyjczyk pokonał swojego kolegę z zespołu, a co ważniejsze, wystartuje z 10 pozycji. Miał on jednak sporo szczęścia, a tempo wyścigowe Kanadyjczyka jest słabe. Alex Albon radzi sobie zdecydowanie lepiej, a ponadto w niedzielę tor ma być suchy, co ułatwi kierowcom przebijanie się do przodu. Stawiam na to, że Alex Albon pokona w wyścigu Nicholasa Latifiego.

Lider po pierwszym okrążeniu

2.80

LIDER PO 1. OKRĄŻENIU

INNY KIEROWCA

betfan

Carlos Sainz sensacyjnie wygrał kwalifikacje do wyścigu o GP Wielkiej Brytanii. Dla Hiszpana jest to pierwsze pole position w karierze. Dotychczasowe starty wychodziły mu jednak słabo, a tuż obok niego będzie Max Verstappen. Stawiam więc na to, że liderem po pierwszym okrążeniu nie będzie kierowca, który wygrał pole position.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!