Pobierz aplikację betfan na telefon
Verstappen wygrał pierwszy w historii sprint kwalifikacyjny

Max Verstappen doskonale spisał się w sprincie kwalifikacyjnym, wyprzedził Lewisa Hamiltona i w niedzielnym wyścigu wystartuje z pierwszego pola. Jak były wyniki pierwszego w historii sprintu kwalifikacyjnego?

Słaby start Lewisa Hamiltona, doskonały Alonso

Wydawało się, że Mercedes jest w doskonałej sytuacji przed jutrzejszym wyścigiem. Z pierwszego pola w sprincie kwalifikacyjnym startował Hamilton, a z trzeciego Valtteri Bottas, który na miękkich oponach miał na początkowych okrążeniach wyprzedzić drugiego Verstappena. Holender bardzo przytomnie jednak zachował się na starcie, wyprzedził Lewisa i po walce utrzymał pierwszą lokatę. Lider klasyfikacji generalnej budował swoją przewagę i wygrał pierwszy w historii sprint kwalifikacyjny.

Fantastycznie za to ruszył Fernando Alonso, który zyskał na starcie bardzo wiele pozycji. Wprawdzie jego miękkie opony zaczęły zużywać się szybciej niż pośrednia mieszanka rywali, ale mimo to zdołał dojechać do mety na siódmej pozycji, a po kwalifikacjach zajmował dopiero 11. miejsce.

Pech Sainza, ale jeszcze większy Pereza

Wyścigu kwalifikacyjnego z pewnością dobrze nie będą wspominać Carlos Sainz i Sergio Perez. Kierowca Ferrari zderzył się z Russellem i stracił bardzo dużo pozycji. Konsekwentnie jednak odrabiał straty i ostatecznie zakończył zmagania na 11 pozycji.

Takiego szczęścia nie miał jednak Sergio Perez. Meksykanin stracił panowanie nad swoim bolidem, wykonał tak zwanego spina i wyjechał poza tor. Wydaje się, że podczas tego zdarzenia uszkodził swój samochód, ponieważ przez bardzo długi czas nie mógł sobie poradzić z Latifim, a zmagania zakończył na ostatnim miejscu, ponieważ na końcowych okrążeniach zespół kazał zjechać mu do boxu.

Kto najwięcej zyskał, a kto stracił?

Kierowcy którzy najwięcej zyskali na sprincie kwalifikacyjnym:
Fernando Alonso 11 – 7 (4 pozycje)
Kimi Raikkonen 17 – 13 (4 pozycje)
Estaban Ocon 13 – 10 (3 pozycje)

Kierowcy którzy najwięcej zyskali na sprincie kwalifikacyjnym:
Sergio Perez 5 – 20 (15 pozycji)
Carlos Sainz 9 – 11 (2 pozycje)

Wyniki sprintu kwalifikacyjnego:

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!