Pobierz aplikację betfan na telefon
F1: GP Wielkiej Brytanii – kontrowersyjna wygrana Hamiltona

Hamilton wygrał wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Wielokrotny mistrz świata F1 wyprzedził na ostatnich okrążeniach długo liderującego Charlesa Leclerca. Nie zabrakło jednak kontrowersji, gdyż po kontakcie z Brytyjczykiem z rywalizacji odpadł Verstappen.

F1: GP Wielkiej Brytanii – pech Verstappena, Leclerc wykorzystał szansę

Lewis Hamilton i Max Verstappen już od pierwszych metrów prowadzili między sobą niezwykle zaciętą walkę. Najlepiej ruszył jednak Charles Leclerc, który dosyć szybko uporał się z Valtterim Bottasem i znalazł się na trzeciej pozycji. Miał więc najlepszy widok na batalię na samym czele. Nie obserwował jej jednak zbyt długo, ponieważ Max Verstappen po kontakcie z Hamiltonem z dużą prędkością wyleciał z toru i rozbił swój bolid. Na tym dramacie skorzystał Leclerc, który wyprzedził Lewisa i objął prowadzenie. Holender z Red Bulla zdołał sam o własnych siłach wyjść z samochodu. Sędziowie zdecydowali się pokazać czerwone flagi i przerwać wyścig.

F1: GP Wielkiej Brytanii – restart problemy Leclerca

Do rywalizacji wrócono po około pół godzinie. W czasie restartu kolejną pozycję stracił Bottas, tym razem na rzecz Lando Norrisa, a pierwszą lokatę obronił Charles Leclerc. Monakijczyk zgłaszał problem z silnikiem, a za nim jechał Lewis Hamilton. Nie przeszkodziło to jednak kierowcy Ferrari uzyskać parę razy najlepsze okrążenie wyścigu, a także utrzymywać Brytyjczyka cały czas za sobą z około dwusekundową przewagą. Dodatkowo Hamilton otrzymał karę 10 sekund za spowodowanie kolizji z Verstappenem, która zdaniem wielu jest niewspółmierna do szkód, jakie wyrządził. Wszystko układało się więc po myśli Ferrari.

F1: GP Wielkiej Brytanii – pogoń Lewisa

Po zmianie opon na twarde zdecydowanie lepiej spisywał się Mercedes. Lewis Hamilton odbył karę w boksie i wrócił na tor za Lando Norrisem. Szybko uporał się z rodakiem i gonił Valtteriego Bottasa. Jak można było się spodziewać, Fin nie stwarzał swojemu koledze z zespołu problemów i dał się wyprzedzić. Przed Brytyjczykiem był tylko więc Leclerc, ale Lewis szybko się do niego zbliżył i dosyć łatwo uporał się z końcowych okrążeniach z Charlesem, gwarantując sobie zwycięstwo.

Charles Leclerc nie ukrywał rozczarowania. Przed wyścigiem drugie miejsce z pewnością brałby w ciemno, ale po tym jak był liderem przez około 50 okrążeń, trudno było mu się pogodzić z porażką.

Kierowcą dnia został wybrany Charles Leclerc.

Wyniki wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii:

F1: klasyfikacja generalna i konstruktorów po GP Wielkiej Brytanii

Klasyfikacja generalna

Lewis Hamilton dzięki zwycięstwu nadrobił aż 25 punktów do Maxa Verstappena. Holender ma już tylko osiem punktów przewagi nad swoim największym rywalem. Poza dziesiątką wyścig ukończył Sergio Perez, dlatego spadł z trzeciej lokaty na rzecz Lando Norrisa. Meksykanina wyprzedził także Bottas. Leclerc zdecydowanie uciekł od swojego zespołowego kolegi, ale do czołówki wciąż jeszcze traci sporo punktów.

Klasyfikacja konstruktorów

Bardzo ciasno jest też w klasyfikacji konstruktorów. Żaden z kierowców Red Bulla nie punktów w wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii, za to Hamilton i Bottas znaleźli się na podium i zebrali łącznie 40 punktów, dlatego przewaga Red Bulla stopniała do czterech oczek. Ciekawie wygląda też walka o trzecią lokatę między McLarenem i Ferrari. Scuderia nieco zmniejszyła stratę, ale wciąż wynosi 15 punktów. O piątą pozycję walczą Alphatauri i Aston Martin. Zespół Vettela traci jednak do ekipy Alonso jedno oczko.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!