Pobierz aplikację betfan na telefon
F1 – GP Wielkiej Brytanii: pierwszy taki weekend w historii

Już w najbliższy weekend kierowcy będą rywalizować na Silverstone. Dla F1 jest będzie to wyjątkowe Grand Prix, ponieważ pierwszy raz w historii zostanie rozegrany sprint kwalifikacyjny.

F1: GP Wielkiej Brytanii – zapowiedź

Ten weekend będzie z pewnością wyjątkowy. Pierwszy raz w historii F1 odbędzie się tak zwany sprint kwalifikacyjny. Zachęcam do przeczytania całego artykułu o nowej formie rozgrywania Grand Prix.

GP Wielkiej Brytanii rozgrywane jest już od 1950 roku. Tor Silverstone pozwala kierowcom na wiele manewrów wyprzedzania. Wyróżnia się długimi prostymi, na których mamy dwie strefy DRS, a także szybkimi łukami. Pirelli na ten weekend przygotowało najtwardszy zestaw opon (C1 – C3). Mimo, że obiekt położony jest w Wielkiej Brytanii, to na ten weekend synoptycy nie zapowiadali deszczu.

F1 – GP Wielkiej Brytanii – typy – kwalifikacje

Z tego względu, iż podczas weekendu na Silverstone zmieniony zostanie format rozgrywania zawodów, to tradycyjne kwalifikacje odbędą się w piątek. Zadecydują o tym, kto stanie na jakim polu podczas wyścigu kwalifikacyjnego w sobotę. Uważam, że warto na ten dzień zagrać zwycięstwo Sebastiana Vettela nad Lancem Strollem. Niemiec pokazuje dobrą formę w kwalifikacjach i sądzę, że pokona swojego kolegę z zespołu.

Proponowany typ: Sebastian Vettel – Lance Stroll – SEBASTIAN VETTEL – kurs 1.75 z oferty BETFAN

F1 – GP Wielkiej Brytanii – typy – sprint kwalifikacyjny

Będzie to pierwszy sprint kwalifikacyjny w historii F1, dlatego trudno się czegokolwiek spodziewać. Silverstone służy wyprzedzaniu, ale jak powiedział Lewis Hamilton, raczej wątpliwe jest aby ktoś przesadnie ryzykował rozbicie bolidu, aby zyskać kilka pozycji na starcie. Typuję jednak, że Charles Leclerc zwycięży swojego zespołowego kolegę – Carlosa Sainza. Monakijczyk już w przeszłości pokazywał, jak dobrze czuje się na torze w Wielkiej Brytanii.

Proponowany typ: Charles Leclerc – Carlos Sainz – CHARLES LECLERC – kurs 1.55 z oferty BETFAN

F1 – GP Wielkiej Brytanii – typy – wyścig

Wyścig z pewnością jest łatwiej typować po tym, kiedy wiadomo który kierowca wystartuje z jakiej pozycji. Myślę, że duże szanse na pokonanie swojego zespołowego kolegi ma Kimi Raikkonen. Fin jeździ ostatnio coraz lepiej, dlatego uważam, że dojedzie na metę przed Giovinazzim.

Proponowany typ: Kimi Raikkonen – Antonio Giovinazzi – KIMI RAIKKONEN – kurs 1.90 z oferty BETFAN

F1 – GP Wielkiej Brytanii – harmonogram i transmisja

Wszystkie wydarzenia tego weekendu związane z Formułą 1 obejrzycie na stacjach Eleven Sports oraz aplikacji mobilnej Eleven Sports.

piątek, 16.07
15:30 – 1. trening
19:00 – kwalifikacje do sprintu kwalifikacyjnego

sobota, 17.07
13:00 – 2. trening
17:30 – sprint kwalifikacyjny

niedziela, 18.07
16:00 – wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!