Pobierz aplikację betfan na telefon
F1: GP Turcji – zapowiedź weekendu i typy

Po dwutygodniowej przerwie wraca F1. Kierowcy będą rywalizować w Turcji na Intercity Istanbul Park. Zapraszam na zapowiedź weekendu, w której znajdziesz typy oraz wszystkie niezbędne informacje przed kolejną rywalizacją w Fomule 1.

F1: GP Turcji – zapowiedź

Po dwutygodniowej przerwie kibice F1 znowu mogą śledzić niezwykle emocjonującą w tym sezonie rywalizację. Wyścig w poprzednim sezonie był bardzo interesujący, a tegoroczny również zapowiada się ciekawie.

Pierwszy wyścig odbył się w 2005 roku, a tor został zaprojektowany przez Herman Tilke. Długość jednego kółka wynosi 5338 metrów i składa się na nie tylko 14 zakrętów. Kierowcy będą mogli skorzystać z dwóch stref DRS, które są umiejscowione pod koniec okrążenia oraz na prostej startowej. Pirelli na ten weekend przygotował pośredni zestaw mieszanek (C2-C4). Dodatkowych emocji daje niepewna pogoda. Wiadomo, że podczas soboty ma padać. W niedzielę natomiast opinie są podzielone. Jedni mówią że deszcz spadnie, inni wręcz przeciwnie rywalizacja zapowiada się więc fantastycznie. Pogoda w tym sezonie już wiele razy dodawała wyścigom dramaturgii, czego przykładem jest chociażby GP Rosji.

Sezon zbliża się już ku końcowi, a rywalizacja o mistrzostwo świata wciąż jest bardzo zacięta. Lewis Hamilton ma nad Maxem Verstappenem tylko dwa punkty przewagi.

F1: GP Turcji – typy – kwalifikacje

Na sobotę meteorolodzy zapowiadają deszcz. Oznacza to, że kwalifikacje odbywać się będą na mokrym torze. W takich warunkach pogodowych potrafi sobie radzić Max Verstappen. Holender wygrał kwalifikacje na mokrym torze podczas GP Belgii. Dobrze pokazał się także pod koniec wyścigu o GP Rosji. Końcówka była rozgrywana również na mokrej nawierzchni, a Holender nie popełnił błędu i dojechał jako drugi na metę. Stawiam na wygraną kierowcy Red Bulla w kwalifikacjach.

Proponowany typ: Zwycięzca kwalifikacji GP Turcji – Max Verstappen – kurs 2.00 z oferty BETFAN

F1: GP Turcji – typy – wyścig

Na wyścig przygotował dwa typy. W pierwszym skupię się na liczbie sklasyfikowanych kierowców. Wyścigi o GP Turcji są zazwyczaj bezpieczne. Jeszcze nigdy w historii nie pokazano czerwonej flagi, a tylko dwa raz na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa. Jeżeli pogoda nie spłata figli to na mecie spodziewać się wielu kierowców.

Proponowany typ: Liczba sklasyfikowanych kierowców – powyżej 17,5 – kurs 1.85 z oferty BETFAN

Lando Norris jest ostatnio w bardzo dobrej formie. Brytyjczyk jest czwartym kierowcą w klasyfikacji generalnej. Gdyby nie młodzieńcza brawura i słuchanie poleceń zespołu prawdopodobnie wygrałby wyścig o GP Rosji. Mimo wszystko kierowca McLarena pokazał drzemiący w nim olbrzymi talent. Stawiam na to, że znajdzie się w TOP 6 podczas wyścigu.

Proponowany typ: TOP 6 – Lando Norris – kurs 1.60 z oferty BETFAN

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!