Pobierz aplikację betfan na telefon
F1: GP Turcji – wyścig, zapowiedź i typy

W niedzielę 10 października o 14:00 rozpocznie się wyścig o GP Turcji. Zapoznaj się z zapowiedzią i typami na tę rywalizację.

F1: GP Turcji: kwalifikacje i kolejność na starcie

Kwalifikacje przebiegły w znakomity sposób dla Mercedesa. Hamilton i Bottas nie dali szans pozostałym kierowcom i wywalczyli dwa najlepsze czasy w Q3. Lewis wystartuje jednak dopiero z 11 pola z racji kary przesunięcia o dziesięć pozycji. Pierwszy ruszy więc Valtteri, a za nim ustawią się Verstappen oraz Charles Leclerc. Dosyć niecodziennym widokiem jest z pewnością Yuki Tsunoda w Q3, ale Japończyk jako jedyny przejechał w Q2 na miękkiej mieszance i też w takiej ruszy do niedzielnego wyścigu.

Wyniki kwalifikacji:

Kolejność na starcie do wyścigu o GP Turcji:

F1: GP Turcji – typy na wyścig

Wyścig o GP Turcji zapowiada się niezwykle ciekawie. Na tym torze jest miejsce, aby kierowcy mogli się pościgać. Figla nie spłata raczej pogoda. Szanse opadów są niewielkie, choć zawsze występują. Zapraszam na garść typów, które przygotowałem na wyścig o GP Turcji.

Zakład na Top 3

Uważam, że warto zagrać zakład na to, że Charles Leclerc znajdzie się w TOP 3. Ferrari w tym sezonie nie jest w najlepszej dyspozycji, ale podczas weekendu o GP Turcji spisywało się bardzo dobrze, zarówno na szybkich kółkach jak i dłuższych dystansach. Monakijczyk w tym sezonie stawał już na podium. Był drugi podczas wyścigu o GP Wielkiej Brytanii. Niejednokrotnie udowadniał swój wielki talent, a przy dobrze spisującym się samochodzie uważam, że może powalczyć o podium. Bardzo kuszący jest także kurs na to zdarzenie, który moim zdaniem jest naprawdę warty ryzyka.

Proponowany typ: Top 3 – Charles Leclerc – kurs 3.00 z oferty BETFAN

Kimi Raikkonen – Antonio Giovinazzi

W drugim typie postanowiłem przyjrzeć się wewnętrznej rywalizacji między kierowcami Alfa Romeo. Antonio Giovinazzi prezentował się w ten weekend lepiej od Kimiego. Włoch jest ostatnio w niezłej dyspozycji, choć ma trochę pecha. Podczas całego weekendu był lepszy od Raikkonena i przegrał z nim tylko podczas trzeciego treningu. Giovinazzi wystartuje w niedzielę z 17 pozycji, natomiast Fin z 18. Stawiam na wygraną Antonio.

Proponowany typ: Kimi Raikkonen – Antonio Giovinazzi – ANTONIO GIOVINAZZI – kurs 2.05 z oferty BETFAN

Lance Stroll – Sebastian Vettel

W trzecim i ostatnim typie wziąłem pod lupę pojedynek kierowców Aston Martin. Lance Stroll wystartuje w jutrzejszym wyścigu z ósmej pozycji. Sebastian Vettel natomiast ruszy z P10. Niemiec ostatnio nie jest w najlepszej dyspozycji. Nie punktował od trzech weekendów, a dodatkowo za każdym razem kończył zawody za Lancem Strollem.

Proponowany typ: Lance Stroll – Sebastian Vettel – LANCE STROLL – kurs 1.80 z oferty BETFAN

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!