Pobierz aplikację betfan na telefon
F1: GP ROSJI, TYPY I ZAPOWIEDŹ WEEKENDU

Przed nami kolejny weekend z Formułą 1. Tym razem kierowcy F1 będą rywalizować na torze w rosyjskim Sochi. Jest to przedostatni wyścig na torze Sochi Autodrom. W 2023 roku GP Rosji przenosi się do St. Petersburga. Zapraszam do zapoznania się z zapowiedzią oraz typami na F1.

Zobacz też: harmonogram i transmisja GP Rosji

F1: GP Rosji – ZAPOWIEDŹ

Będzie to dopiero ósmy wyścig formuły 1 w Sochi. Tor w Sochi położony jest w samym centrum wioski olimpijskiej. Długość okrążenia na Sochi Autodrom wynosi 5,848 km, które kierowcy będą musieli pokonać 53 razy. Jedno okrążenie ma 18 zakrętów. Warto zwrócić uwagę głównie na zakręt nr 3, który kierowcy pokonują po długim łuku wynoszącym aż 789 metrów. Tylko raz spośród dotychczasowych wyścigów na tor nie wyjechał samochód bezpieczeństwa. Prognoza pogody wskazuje na opady deszczu, co podczas weekendu wyścigowego w Sochi nastąpi pierwszy raz w tej krótkiej historii wyścigów. Mocne opady deszczu mają się pojawić podczas sobotnich kwalifikacji, ale także deszcz ma spaść w niedzielę.

F1: GP ROSJI – TYPY – KWALIFIKACJE

Uważam, że można złapać naprawdę ciekawy kurs w ofercie BETFAN na kwalifikacje. Kurs na wyższe miejsce Daniela Ricciardo po kwalifikacjach w wyścigu od Lando Norrisa wynosi aż 3.20. Dotychczas Australijczyk kończył kwalifikacje wyżej od Brytyjczyka sześciokrotnie, podczas gdy Lando Norris był górą 8 razy. W tym sezonie ogólnie lepiej spisuje się oczywiście młody Brytyjczyk, ale to Australijczyk jest na fali zwycięstwa po ostatnim GP Włoch. Tamta wygrana może go uskrzydlić. Zagram trochę value, ale uważam, że się opłaca.

Proponowany typ: Zwycięzca H2H w kwalifikacjach- Daniel Ricciardo z Lando Norrisem- kurs 3.20 z oferty BETFAN

F1: GP Rosji – TYPY – WYŚCIG

6 razy na 7 wyścigów podczas Grand Prix Sochi wyjechał samochód bezpieczeństwa. Pierwszy raz na wyścigu formuły 1 w Rosji mają się pojawić opady deszczu. Coś czuję, że w niedzielę wypadnie nam z wyścigu kilku kierowców. Wszelkie rekordy tego okrążenia należą do Lewisa Hamiltona. Brytyjczyk będzie chciał pokazać Maxowi Verstapenowi po ostatniej kolizji na Monzie kto tu jest siedmiokrotnym mistrzem świata. Hamilton traci w klasyfikacji generalnej do Holendra 5 punktów i wygrana zapewni mu minimum zrównanie się z nim ilością punktów.

Proponowany typ: Lewis Hamilton wygra wyścig- kurs 1.70 z oferty BETFAN LUB poniżej 16.5 sklasyfikowanych kierowców- kurs 2.10 z oferty BETFAN

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!