F1: GP Monako 2023 – typy i zapowiedź weekendu wyścigowego

Patryk Śliwiński

25 maja 2023

F1: GP Monako
Formuła 1 wraca po nieplanowanej przerwie do rywalizacji. Kierowcy ścigać się będą w Monako. Na ten weekend zapowiadano opady deszczu, co może zdecydowanie urozmaicić rywalizację. Zespoły przywiozą też pierwsze większe poprawki, które miały być testowane na Imoli. Czy ktoś przerwie dominację Red Bulla? Sprawdź zapowiedź i typy na GP Monako.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

F1: GP Monako – zapowiedź

W ten weekend F1 odbywać się będzie na ulicach Monako. Zmagania na tym torze są bardzo specyficzny i mają niepowtarzalny klimat. Fani Formuły 1 zdają sobie sprawę, że wyścigi w Monako to zazwyczaj procesja, a kluczowe w przypadku tego obiektu są sobotnie kwalifikacje, ale dzięki całej otoczce jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych weekendów wyścigowych w całym kalendarzu F1. Zespoły mają przywieźć pierwsze większe poprawki swoich samochodów. Pierwotnie miały zostać przetestowane w boju przed tygodniem na Imoli, ale z powodu powodzi w regionie Emilia Romagna, FIA zdecydowało się odwołać zmagania na tym torze. Tor w Monako należy do obiektów ulicznych i jest na nim niezwykle trudno wyprzedzać. Jest to najkrótszy obiekt w całym kalendarzu F1. Ma 3337 metrów, na które składa się 19 zakrętów. Najdłuższa prosta ma zaledwie 320 metrów. Kierowcy będą starali się zatem tak ustawić bolid, aby generował jak najwięcej docisku. Pirelli na ten weekend przywiezie najbardziej miękki zestaw opon (C3 – C5). Rywalizację w Monako może urozmaicić deszcz. Opady mogą pojawić się już w sobotę, ale to na niedzielę synoptycy przewidują największe szanse na mokry tor.

F1: GP Monako – typy

Typy na kwalifikacje

Charles Leclerc w TOP 3

1.80

LECH POZNAŃ AWANSUJE

STRZELĄ GOLA

betfan

Po przerwie trudno powiedzieć, który zespół będzie prezentował się najlepiej. Kierowcy Ferrari w dalszym ciągu spisują się dosyć dobrze w kwalifikacjach, a Scuderia może być szczególnie zadowolona z Leclerca. Dla Charlesa będzie to domowy wyścig, ma więc dodatkową motywację, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Monakijczyk wydaje się być najlepszym kierowcą w stawce na przestrzeni jednego okrążenia. Stawiam więc, że uplasuje się w TOP 3 przed własną publicznością.

Typy na wyścig

Czerwona flaga

1.72

CZERWONA FLAGA

PODCZAS WYŚCIGU

betfan

W wyścigu o GP Monako spodziewam się czerwonej flagi. Jest to niezwykle wymagający obiekt, na którym nawet na chwilę nie można stracić koncentracji. Kierowcy jeżdżą często na centymetry, jak nie milimetry od bandy. W Monako jest bardzo mało miejsc, aby w przypadku kolizji można było posprzątać bolidy bez wywieszania czerwonej flagi, dlatego stawiam, że będziemy jej świadkami podczas niedzielnych zmagań.

Autor tekstu

Patryk Śliwiński

Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego calcio. Poza piłką nożną, pasjonat Formuły 1. W kręgu zainteresowań sportowych są też tenis, siatkówka, skoki narciarskie i lekkoatletyka. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję. Moje wywiady ze sportowcami i ekspertami sportowymi znajdziesz na Futbolnews.pl.

Najnowsze wpisy