Pobierz aplikację betfan na telefon
F1: GP Kanady – typy i zapowiedź weekendu wyścigowego
W piątek kierowcy rozpoczną rywalizację o GP Kanady. Kierowcy Ferrari dysponują w tym sezonie znakomitym bolidem, ale brakuje im szczęścia. Czy na Circuit Gilles-Villeneuve los się do nich uśmiechnie? A może to po raz kolejny ze znakomitej strony pokażą się kierowcy Red Bulla? 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

F1: GP Kanady – zapowiedź

Kto wygra wyścig?

Potencjalna wygrana przy stawce 100 PLN.

betfan

 

Kolejny weekend nie poszedł Ferrari. Rywalizacja w Baku była koszmarna dla Scuderii, ponieważ obaj kierowcy nie dojechali nawet do mety z powodu awarii bolidu, a kolejną ogromną szansę na zwycięstwo stracił Charles Leclerc. Monakijczyk, który po pierwszych wyścigach był faworytem do zdobycia tytułu mistrza świata, spadł w klasyfikacji generalnej na trzecią lokatę. Natomiast strata Ferrari do Red Bulla wynosi już 80 punktów. Czy w Kanadzie włoski zespół przepędzi złe demony? Ostatnie weekend na torze Montrealu miał miejsce jeszcze przed pandemią Covid-19 w 2019 roku. Wygrał wówczas Lewis Hamilton, ale przy obecnej dyspozycji Mercedesa, powtórzenie tego wyniku wydaje się bardzo mało realne. Polacy bardzo dobrze wspominają ten tor, ponieważ to właśnie tutaj swoje jedyne zwycięstwo odniósł Robert Kubica. Długość obiektu wynosi 4361 metrów, na co się składa 14 zakrętów. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie strefy DRS, a na tym obiekcie wyprzedzanie nie powinno stanowić problemu, dlatego spodziewam się emocjonującego wyścigu. Pirelli po raz trzeci z rzędu przygotowało na weekend wyścigowy najbardziej miękki zestaw opon (C3 – C5). W piątek i w sobotę przed kwalifikacjami ma padać deszcz, ale wyścig według meteorologów zostanie przeprowadzony na suchej nawierzchni.

F1: GP Kanady – typy

Typ na kwalifikacje

2.50

CHARLES LECLERC

WYGRA KWALIFIKACJE

betfan

Charles Leclerc zdecydowanie dominuje w tym sezonie w kwalifikacjach. Gdyby za kwalifikacje przyznawano punkty, to Monakijczyk byłby zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej ze sporą przewagą. Na osiem rozegranych wyścigów, Charles Leclerc aż sześć razy startował z pierwszej pozycji, co tylko potwierdza ten fakt. Scuderia Ferrari ma w tym sezonie nareszcie konkurencyjny bolid i osiągałaby zdecydowanie lepsze wyniki, gdyby sama nie utrudniała sobie życia. Stawiam więc na to, że Charles Leclerc po raz kolejny potwierdzi piekielnie dobre tempo na jednym okrążeniu i do wyścigu wystartuje z pierwszego pola.

Typ na wyścig

1.85

ESTEBAN OCON

W TOP 10

betfan

Esteban Ocon punktuje w tym sezonie bardzo regularnie. Francuz nie pokazuje się z bardzo dobrej strony, ale jeździ bardzo konsekwentnie, co sprawia że plasuje się na dziewiątej pozycji w klasyfikacji generalnej. Kierowca Alpine punktował w aż sześciu z ośmiu rozegranych do tej pory wyścigach. Stawiam więc na to, że Esteban Ocon dojedzie w TOP 10 podczas wyścigu o GP Kanady.  
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!