Pobierz aplikację betfan na telefon
F1: GP Holandii: typy i zapowiedź weekendu

Ostatnie GP Belgii wzbudziło wiele kontrowersji, ale przed nami kolejny wyścigowy weekend. Tym razem kierowcy będą rywalizować w Holandii na torze Zandvoort. Zapraszam do zapoznania się z zapowiedzią GP Holandii.

F1: GP Holandii – zapowiedź

Po wielu latach Formuła 1 wraca do Holandii. Kierowcy rywalizować będą na torze Zandvoort, gdzie ostatni wyścig rozegrano 36 lat temu. Pierwsze Grand Prix rozegrano w 1952 roku. Jego długość wynosi 4529 metrów, na co składa się 14 zakrętów. Kierowcy podczas wyścigu pokonają 72 okrążenia. Na tym torze jest dość trudno wyprzedzać. Jest wąski i kręty, ale emocji możemy spodziewać się na dwóch prostych, gdzie kierowcy będą mogli aktywować DRS. Na weekend w Holandii Pirelli przygotowało najtwardszy z możliwych zestaw opon (C1 – C3). W przeciwieństwie do poprzedniego tygodnia, na torze Zandvoort meteorolodzy nie spodziewają się deszczu.

Będzie to domowy wyścig Maxa Verstappena, ale według ekspertów to specyfikacja bolidów Mercedesa będzie lepiej pasować do tego toru. Przypomnijmy, że Holender traci tylko trzy punkty w klasyfikacji generalnej do Lewisa Hamiltona.

F1: GP Holandii – TYPY – kwalifikacje

W typie na kwalifikacje przyjrzymy się pojedynkowi w zespole Alpine. Uważam, że szybszy od swojego kolegi będzie Esteban Ocon. Francuz spisuje się ostatnio wyjątkowo dobrze i jest z pewnością podbudowany zwycięstwem na Węgrzech. Ocon jest także wyżej od Fernando Alonso w klasyfikacji generalnej, ma nad nim cztery punkty przewagi. Hiszpan jest jednym z niewielu kierowców, którzy nie mieli okazji jeździć po torze Zandvoort, dlatego uważam że przegra bezpośrednią rywalizację z Estebanem Oconem.

Proponowany typ: Esteban Ocon – Fernando Alonso – ESTEBAN OCON – kurs 1.95 z oferty BETFAN

F1: GP Holandii – TYPY – wyścig

Trudno wytypować wyścig, nie znając pozycji po kwalifikacjach, ale często można wtedy wyłapać ciekawe kursy. Moją uwagę przykuł zakład na to, kto znajdzie się w TOP 6. Uważam, że bardzo duże szanse na dobry rezultat ma Lando Norris. Brytyjczyk jest trzecim kierowcą klasyfikacji generalnej i w tym sezonie pokazuje drzemiący w nim potencjał. Mijesce Lando Norrisa w TOP 6 jest dla mnie absolutnym „pewniakiem”.

Proponowany typ: TOP 6 GP Holandii – Lando Norris – kurs 1.50 z oferty BETFAN

Obstaw GP Holandii w BETFAN.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!