Pobierz aplikację betfan na telefon
F1 – GP Emilia-Romagna: zapowiedź i typy
W ten weekend F1 po raz pierwszy w tym sezonie zawita w Europie. Najszybsi kierowcy na świecie rywalizować będą we Włoszech na Imoli o Grand Prix Emilia Romagna. Czy Ferrari potwierdzi swoją bardzo dobrą formę i po raz kolejny wygra w tym sezonie? Zapraszam na zapowiedzi i typy na F1.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

F1: GP Emilia-Romagna – zapowiedź

Wyścig na Imoli zapowiada się niezwykle emocjonująco. Będzie to pierwsze Grand Prix w tym sezonie w Europie, a do tego rozegrane będzie w ramach niestandardowego weekendu. Będziemy mieli bowiem do czynienia ze sprintem kwalifikacyjnym. GP Emilia-Romagna rozgrywane jest od 1980 roku. Długość toru wynosi 4,909 kilometrów, na co składa się 19 zakrętów. Kierowcy podczas wyścigu pokonają 63 okrążenia. Przed rokiem rywalizację na Imoli wygrał Max Verstappen, który uplasował się przed Lewisem Hamiltonem i Lando Norrisem. Kierowcy na Autodromo Enzo e Dino Ferrari będą mieli do dyspozycji tylko jedną strefę DRS. Na ten weekend Pirelli przygotował pośredni zestaw mieszanek (C2 – C4). Wydaje się jednak, że w najbliższych dniach kierowcy będą musieli sięgnąć po ogumienie, ułatwiające rywalizację na mokrej nawierzchni. Według synoptyków, w piątek i niedzielę jest spora szansa na pojawienie się opadów deszczu na torze.

F1: GP Emilia-Romagna – typy na kwalifikacje

Kto wygra pojedynek?

Potencjalna wygrana przy stawce 50 PLN.

betfan

 

Piątek zapowiada się deszczowo, a więc jest spora szansa na to, że kierowcy rywalizować będą na mokrej nawierzchni. Jak wiadomo, różnice między bolidami nieco zacierają się w takich warunkach, a o końcowym wyniku znacznie bardziej decydują umiejętności. W deszczu dobrze radzi sobie George Russell, co pokazał w poprzedni sezonie, zajmując drugie miejsce w kwalifikacjach podczas GP Belgii. Odbywały się one rzecz jasna w deszczu, a Brytyjczyk jeździł jeszcze wtedy w Williamsie, co było sporym wyczynem. Uplasował się wtedy między innymi przed Lewisem Hamilton i stawiam na to, że i tym razem znajdzie się ponownie nad swoim obecnym partnerem z zespołu.

F1: GP Emilia-Romagna – typy na sprint kwalifikacyjny

Kto wygra pojedynek?

Potencjalna wygrana przy stawce 50 PLN.

betfan

 

Na sobotę, kiedy to odbędzie się sprint kwalifikacyjny, szanse na deszcz są zdecydowanie mniejsze. Trudno wytypować wyniki przed poznaniem listy startowej, ale można wówczas znaleźć dobry kurs na interesujące nas wydarzenie. W drugim typie na GP Emilia-Romanga postanowiłem się przyjrzeć wewnętrznej rywalizacji w zespole Alpine. Esteban Ocon spisuje się w tym sezonie zdecydowanie lepiej niż Fernando Alonso. Ponadto uważam, że Francuz po deszczowych kwalifikacjach będzie miał przewagę nad swoim zespołowym partnerem w postaci wyższej lokaty. Stawiam więc na to, że Ocon znajdzie się przed Alonso w sprincie kwalifikacyjnym.

F1: GP Emilia-Romagna – typy na wyścig

2.25

CHARLES LECLERC

WYGRA WYŚCIG

betfan

Dyspozycja Charlesa Leclerca w tym sezonie jest godna podziwu. Monakijczyk jeździ na razie znakomicie i po trzech wyścigach ma aż 44 punkty przewagi w klasyfikacji generalnej. Wyścig odbywać się będzie we Włoszech, dlatego Ferrari będzie miało dodatkową motywację, aby lepiej się pokazać. Stawiam na wygraną Leclerca w wyścigu o Grand Prix Emilia-Romagna.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!