F1: GP Belgii – Sensacja! Russell drugi w kwalifikacjach

W sobotę zakończyły się kwalifikacje do wyścigu o GP Belgii. Na torze w Spa nie brakowało niespodzianek. Z pierwszego pola wystartuje Verstappen, za Holendrem ustawi się Russell, który był lepszy od Hamiltona.

F1: GP Belgii – kwalifikacje Q1

Kwalifikacje zaczęły się nieco później niż planowano z powodu deszczu. Praktycznie wszyscy kierowcy rozpoczęli rywalizację na deszczowych oponach, tylko Williamsy zdecydowały się wyjechać na przejściówkach. Była to bardzo dobra decyzja, ponieważ Russell i Latifi mimo posiadania nieco słabszego bolidu niż reszta stawki przez długi czas byli na dwóch pierwszych pozycjach. Dopiero z czasem, gdy inni kierowcy założyli również opony z zielonym paskiem. Bardzo dobrze zaprezentował się Lando Norris, który wygrał pierwszą część kwalifikacji. Słabo zaprezentował się Kimi Raikkonen, który był przedostatni i wyprzedził jedynie Mazepina.

Wyniki Q1:

F1: GP Belgii – kwalifikacje Q2

Prognozy podczas kwalifikacji zmieniały się z minuty na minutę. Na samym początku drugiej części czasówki było bardzo tłoczno na torze, gdyż miało później znowu padać, ale kierowcy Mercedesa zdołali dwukrotnie zmienić opony i deszczu się na tym etapie nie doczekaliśmy. Bottas i Hamilton przed dłuższą część kwalifikacji byli pod kreską, ale ostatecznie udało im się wedrzeć do pierwszej dziesiątki. Niespodzianką było odpadnięcie obu kierowców Ferrari. George Russell był ósmy, a bardzo dobrą formę utrzymywał Lando Norris, który wygrał także drugą część czasówki i wyrastał na faworyta do startu z pierwszego pola.

Wyniki Q2:

F1: GP Belgii – kwalifikacje Q3

Trzecia część kwalifikacji rozpoczęła się bardzo źle. Sebastian Vettel narzekał na złe warunki i domagał się czerwonej flagi. Spełniono prośbę Niemca, ale za późno. Lando Norris podczas swojego przejazdu stracił panowanie nad bolidem na zakręcie Eau Rouge i rozbił swój samochód. Z całego starcia wyszedł mocno poobijany, ale po badaniach ze szpitala uznano, że będzie mógł wziąć udział w wyścigu. Sebastian Vettel był rozwścieczony na sędziów i przez radio dość ostro podsumował ich decyzję zgodę na rywalizację. Niemiec podjechał do Norrisa, aby upewnić się czy wszystko z nim jest w porządku i zjechał do alei serwisowej.

Po dłuższej przerwie kierowcy wrócili do rywalizacji. Pogoda na tyle się ustabilizowała, że mogli rywalizować na oponach przejściowych. Kwalifikacje wygrał Max Verstappen, ale na ustach wszystkich był George Russell. Brytyjczyk zajął drugą pozycję i wyprzedził między innymi Lewisa Hamiltona.

Wyniki Q3:

F1: GP Belgii – kolejność na starcie

Kolejność na starcie w wyścigu o GP Belgii będzie nieco inna niż wyniki w kwalifikacjach. Z karami przesunięcia pozycji muszą zmierzyć się Bottas oraz Stroll. Spowoduje to przesunięcie się niektórych kierowców o jedno oczko w górę. Ustawienie kierowców na starcie w wyścigu o GP Belgii.

Obstaw F1 w BETFAN, sprawdź także gdzie obejrzeć wyścig o GP Belgii.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!