Pobierz aplikację betfan na telefon
F1: GP Austrii – typy i zapowiedź weekendu wyścigowego
F1 nie zwalnia tempa. Już w najbliższy weekend czekają nas kolejne zmagania najszybszych kierowców na świecie. Będą rywalizować o GP Austrii. Czy na swoim domowym torze Red Bull pokaże się lepiej niż na Silverstone? Zapraszam na zapowiedź i typy na weekend wyścigowy.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

F1: GP Austrii – zapowiedź

Ferrari przed tygodniem po raz kolejny odrobiło stratę w klasyfikacji konstruktorów do Red Bulla. Scuderia miała szansę na dublet, ale z powodu bardzo słabej strategii, dopiero jako czwarty dojechał Charles Leclerc. Czy Red Bull okaże się gościnny na swoim torze? Red Bull Ring jest jednym z najszybszych torów w kalendarzu F1. Na tym obiekcie kierowcy rywalizują o GP Austrii od 1970 roku. Tor ma długość 4318 m, na które składa się jedynie 10 zakrętów. Podczas niedzielnego wyścigu odbędzie się aż 71 okrążeń. W 2021 roku rozegrano dwa wyścigi na tym torze. Obie rywalizacje wygrał Max Verstappen. Kierowcy będą mieli do dyspozycji aż trzy strefy DRS, co zapowiada wiele walki. W niedzielę synoptycy spodziewają się bardzo małych szans na opady deszczu, choć nie można ich wykluczyć. Pirelli na najbliższy weekend przywiezie najbardziej miękki zestaw mieszanek (C3 – C5). Ten weekend będzie specyficzny, ponieważ drugi raz w tym sezonie zostanie rozegrany sprint kwalifikacyjny.

F1: GP Austrii – typy

Typy na kwalifikacje

Carlos Sainz vs Sergio Perez

1.70

SAINZ WYGRA

Z PEREZEM

betfan

Z racji niestandardowego weekendu ze sprintem kwalifikacyjnym, kwalifikacje odbywać się będą już w piątek. Red Bull nie jest zbyt gościny przed własną publicznością. Ferrari nie ma sobie jednak w tym sezonie równych jeżeli chodzi o kwalifikacje. Kierowcy Scuderii spisują się znakomicie na jednym okrążeniu, a niedawno swoje pierwsze pole position zdobył Carlos Sainz. Stawiam na to, że Hiszpan w piątkowej sesji znajdzie się przed Sergio Perezem.

Typy na sprint kwalifikacyjny

Charles Leclerc lub Carlos Sainz wygrają sprint kwalifikacyjny

1.90

LECLERC ALBO SAINZ

WYGRAJĄ SPRINT

betfan

Największą szansę, na zajęcie dwóch pierwszych rzędów na starcie do sprintu kwalifikacyjnego mają Charles Leclerc i Carlos Sainz. Pozycja startowa będzie ważna w sobotniej sesji. Mało kto podejmie niepotrzebne ryzyko, aby przebić się na siłę do przodu, ponieważ najwięcej punktów zdobywa się w wyścigu. Będzie to więc szansa dla kierowców Ferrari, na wygranie sprintu kwalifikacyjnego.

Typy na wyścig

Lewis Hamilton vs George Russell

1.94

RUSSELL WYGRA

Z HAMILTONEM

betfan

Wydaje się, że Mercedes powoli odzyskuje dobrą formę. Lewis Hamilton podczas wyścigu o GP Wielkiej Brytanii był w stanie rywalizować z czołówką. George Russell przez większą część sezonu spisywał się lepiej od Lewisa Hamiltona. Młodszy z kierowców Mercedesa, dopiero przed tygodniem zakończył swoją znakomitą serię, podczas to której nie uplasował się ani razu poza TOP 5. Na Silverstone z racji karambolu na starcie, nie dojechał do mety. Stawiam na to, że Russell pokona Lewisa Hamiltona.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!