Pobierz aplikację betfan na telefon
F1: GP Australii – zapowiedź, typy na weekend i transmisja
Po dwutygodniowej przerwie kierowcy F1 wracają do rywalizacji. Tym razem będą walczyć o GP Australii. Ostatnim razem na Melbourne rywalizowano w 2019 roku. Od tego czasu tor przeszedł modyfikację. Kto tym razem będzie górą? Ferrari czy Red Bull? Zapraszam na zapowiedź i typy na GP Australii.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

F1: GP Australii – zapowiedź

F1 nie zawodzi w tym sezonie. Dwa pierwsze wyścigi dostarczyły nam sporo emocji, a przed nami jeszcze tyle rywalizacji. Po dwutygodniowej przerwie kierowcy wracają do ścigania się. W ten weekend walczyć będą o GP Australii, które ostatnim razem odbyło się w 2019 roku. Wówczas wygrał Valtteri Bottas, który dosyć dobrze jeździ w barwach Alfy Romeo. Tor został nieco zmodyfikowany. Poszerzono kilka zakrętów i usunięto szykanę tworzącą zakręty 9-10. Będziemy mieli aż cztery strefy DRS, ale tylko dwie strefy detekcji, dlatego trudno będzie bronić się na tym torze. Obiekt w Melbourne składa się z 14 zakrętów, a jego długość wynosi 5278 kilometrów. Synoptycy nie spodziewają się w ten weekend deszczu.

F1: GP Australii – typy na kwalifikacje

Na razie Ferrari i Red Bull podzielili się zwycięstwami w kwalifikacjach i wyścigach. W bardzo dobrej formie jest Charles Leclerc. Monakijczyk podczas kwalifikacji w Bahrajnie zaskoczył i wydawało się, że pole position zdobędzie także na Jeddah. Ubiegł go jednak Sergio Perez, który złożył idealne okrążenie. Charles spisuje się rewelacyjnie i potrafi wykorzystać potencjał Ferrari, który w tym sezonie jest ogromny, dlatego stawiam, że to właśnie on ruszy z pierwszego pola w wyścigu o GP Australii.

F1: GP Australii – typy na wyścig

1.90

ESTABAN OCON

POKONA ALONSO

betfan

W typie na wyścig postanowiłem przyjrzeć się wewnętrznej rywalizacji w zespole Alpine. Fernando Alonso w tym sezonie na razie nie błysnął. W Bahrajnie był dziewiąty, a w Arabii Saudyjskiej z powodu awarii bolidu nie dojechał do mety. Co innego można powiedzieć o Oconie. Francuz podczas pierwszego GP dojechał jako siódmy, a w Jeddah był szósty. Stawiam więc na wygraną Estabana.

F1: GP Australii – transmisja. Gdzie obejrzeć i o której godzinie?

Aby oglądać wszystkie sesje F1 podczas GP Australii trzeba być rannym ptaszkiem. Pierwszy i trzeci trening rozpoczną się o 5:00, natomiast wyścig odbędzie się o 7:00. Zapoznaj się ze szczegółowym harmonogramem GP Australii i sprawdź gdzie obejrzeć poszczególne sesje.

Piątek 08.04

  • 5:00 – 1. trening (Eleven Sports 1)
  • 8:00 – 2. trening (Eleven Sports 1)

Sobota 09.04

  • 5:00 – 3. trening (Eleven Sports 1)
  • 8:00 – kwalifikacje (Eleven Sports 1)

Niedziela 10.04

  • 7:00 – wyścig o GP Australii (Eleven Sports 1)
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!