Pobierz aplikację betfan na telefon
F1: GP Arabii Saudyjskiej 2023 – typy i zapowiedź weekendu wyścigowego
Przed nami drugi wyścig Formuły 1 w sezonie 2023. Najszybsi kierowcy na świecie rywalizować będą w Arabii Saudyjskiej na lekko zmodernizowanym torze Jeddah Corniche Circuit. Zdecydowanym faworytem są kierowcy Red Bulla, którzy byli bezkonkurencyjny w Bahrajnie. Który zespół zdoła się poprawić i czy Aston Martin utrzyma rewelacyjną dyspozycję? Sprawdź zapowiedź i typy na GP Arabii Saudyjskiej.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

F1: GP Arabii Saudyjskiej – zapowiedź

Kierowcy na drugi wyścig w tym sezonie przenieśli się do Arabii Saudyjskiej, gdzie będą walczyć na ulicznym torze w Jeddah. Na start sezonu znakomite okazały się Red Bulle, potwierdziły się także doniesienia o wysokiej dyspozycji Astona Martina. Ferrari miało problem z degradacją opon i w Jeddah ma to wyglądać lepiej, ale karę przesunięcia na starcie o 10 pól już w drugim wyścigu otrzymał Charles Leclerc, przez wymianę elektroniki sterującej w swoim bolidzie. GP Arabii Saudyjskiej zadebiutowało dwa sezony temu. Pierwszy raz na tym torze wygrał Lewis Hamilton, a drugi Max Verstappen. Jest to najszybszy uliczny tor w Formule 1. Przez około 73% toru kierowcy będą mieli wciśnięty gaz w podłogę. Jeddah Corniche Circuit składa się z 27 zakrętów, a długość jednej pętli wynosi 6,175 kilometra. Będą dostępne aż trzy strefy DRS, a średnia prędkość na tym torze wyniesie około 250 km/h. Synoptycy nie przewidują deszczu na ten weekend. Z racji wysokich temperatur, rywalizacja odbywać się będzie wieczorem. Na ten weekend Pirelli przygotowało pośredni zestaw mieszanek (C2-C4). Na torze wprowadzono kilka małych zmian. Przesunięto punkt detekcji trzeciej strefy DRS Teraz nie będzie znajdował się przed ostatnim zakrętem, ale tuż na wyjazd na prostą start-meta. Zmieniono ułożenie murów w zakrętach 8, 14, 20, 22 i 23. Zakręt 22 zaczyna się 10 metrów później, a zakręt 23 przesunięto o 5 metrów.

F1: GP Bahrajnu – typy

Typy na kwalifikacje

Max Verstappen vs Sergio Perez

Kto wygra pojedynek?

Potencjalna wygrana przy stawce 100 PLN.

betfan

 

Typ na kwalifikacje jest dosyć ryzykowny, ale stawiam na zwycięstwo Pereza nad Maxem Verstappenem. Na zwykłych torach przewaga Holendra jest widoczna gołym okiem i nikt nie ma wątpliwości, kto jest lepszym kierowcą. Tory uliczne są jednak bardzo mocną stroną Sergio Pereza. W poprzednim sezonie to właśnie Meksykanin wygrał kwalifikacje o GP Arabii Saudyjskiej, plasując się o ponad dwie dychy przed czwartym Verstappenem. Checo triumfował także w wyścigu w Monaco, który też jest torem ulicznym.

Typy na wyścig

Safety Car podczas wyścigu

1.45

WYJEDZIE SAFETY CAR

betfan

Na torze w Jeddah prawie nie ma miejsca na błędy. Każda poważniejsza pomyłka zakończy się uderzeniem w bandę. Nie ma także zbyt wielu miejsc, gdzie można bezpiecznie stanąć bolidem który uległ awarii. Każde takie zdarzenie będzie niezwykle potencjalną szansą na wyjazd samochodu bezpieczeństwa. Stawiam na to, że zobaczymy SC w niedzielnym wyścigu.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!