F1: GP Arabii Saudyjskiej – typy i zapowiedź weekendu

Formuła 1 się nie zatrzymuje. Po pierwszym bardzo emocjonującym weekendzie kolej na GP Arabii Saudyjskiej. Z pierwszych zmagań bardzo zadowoleni mogą być tifosi. Ferrari bowiem po 910 dniach w końcu wygrało wyścig. Kto będzie najlepszy na torze Jeddah Corniche Circuit? Zapraszam na zapowiedzi i typy na weekend.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

F1: GP Arabii Saudyjskiej – zapowiedź

GP Arabii Saudyjskiej zadebiutowało w poprzednim sezonie. Zwycięzcą okazał się wówczas Lewis Hamilton, który przez długi czas walczył z Maxem Verstappenem. Jest to najszybszy uliczny tor w Formule 1. Przez około 73% toru kierowcy będą mieli wciśnięty gaz w podłogę. Jeddah Corniche Circuit składa się z 27 zakrętów, a długość jednej pętli wynosi 6,174 kilometra. Będą dostępne aż trzy strefy DRS, ale zeszłoroczne Grand Prix pokazało, że wyprzedzanie wcale nie należy tutaj do najprostszych. Średnia prędkość na tym torze wyniesie około 250 km/h. Synoptycy nie przewidują deszczu na ten weekend. Z racji wysokich temperatur, rywalizacja odbywać się będzie wieczorem.

F1: GP Arabii Saudyjskiej – typy na kwalifikacje

GP Bahrajnu zostało zdominowane przez Ferrari. Jeddah Corniche Circuit jest jednak bardziej wymagającym torem, ponieważ prób błędu dla kierowców jest minimalny. Max Verstappen będzie bardzo rozdrażniony po minionym weekendzie. Miał walczyć o zwycięstwo, a przez awarię skończył weekend bez punktów. Podczas zeszłorocznych kwalifikacji jechał bardzo dobrze i gdyby nie błąd na ostatnich metrach, złożyłby doskonały czas.

Przewaga Ferrari wydaje się być jednak bardzo duża. Obaj kierowcy Scuderii nie byli zadowoleni po kwalifikacjach z pierwszego weekendu, a mimo to zajęli pierwsze i trzecie miejsce. Stawiam więc na to, że Charles Leclerc wystartuje z pierwszej pozycji. Po pierwszym wyścigu przekonaliśmy się, że wyścigi Ferrari są w tym sezonie bardzo dobrze, a na Jeddah jednostka napędowa będzie miała bardzo duże znaczenie.

F1: GP Arabii Saudyjskiej – typy na wyścig

Rywalizacja o GP Arabii Saudyjskiej jest bardzo wymagająca. Na torze nie ma miejsca na błędy, ponieważ kierowcy jadą bardzo szybko i w pełni wykorzystują ciasny tor, na którym nie mogą sobie pozwolić na szerszy wyjazd tak jak w Bahrajnie, gdyż zakończy się to rozbiciem o bandę. O tym, jak trudno rywalizować jest na Jeddah przekonaliśmy się w zeszłym roku. Wyścig ukończyło wtedy tylko 15 kierowców.

Teraz oprócz trudnego toru, kierowcy muszą mierzyć się z wieloma niewiadomymi z racji nowej ery w F1. Wypadek na torze zwiastuje prawie na pewno czerwoną flagę. Mieliśmy z nią do czynienia w poprzedni roku. Stawiam na to, że i w najbliższy weekend sędziowie będą musieli przerwać wyścig.

1.95

PODCZAS WYŚCIGU

POJAWI SIĘ CZERWONA FLAGA

betfan
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!