Pobierz aplikację betfan na telefon
F1: Bottas w Alfie! Co będzie z Kubicą?

Valtteri Bottas został w poniedziałek oficjalnie ogłoszony kierowcą Alfy Romeo. Fin po kilku latach opuści zatem Mercedesa. Jak będzie wyglądała zatem przyszłość Roberta Kubicy w F1?

F1: Bottas kierowcą Alfy Romeo

W poprzednim tygodniu decyzję o zakończeniu kariery podjął Kimi Raikkonen. Szybko zaczęto spekulować kto zastąpi Fina w Alfie Romeo. Robert Kubica zastąpił Kimiego w Grand Prix Holandii i Polak pokazał się z całkiem niezłej strony. Kibice mieli więc nadzieję, że Kubica ponownie zostanie pełnoetatowym kierowcą. Alfa Romeo ogłosiła w poniedziałek, że jednym z kierowców na nowy sezon będzie Valtteri Bottas. Fin opuści zatem Mercedesa, którego reprezentował od 2017 roku.

Lewis Hamilton podziękował Bottasowi za współpracę:

Drugi fotel w Alfie Romeo wciąż nie jest jeszcze obsadzony, dlatego wciąż liczymy na to, że wyborem zespołu będzie Robert Kubica. Może być o to jednak bardzo trudno, gdyż wielu młodych kierowców czeka na swoją szansę. Moim zdaniem wątpliwe jest, aby wciąż w Formule 1 jeździł Antonio Giovinazzi. Włoch wprawdzie osiąga coraz lepsze rezultaty, ale nie jest już najmłodszym kierowcą, a do tej pory nie brylował. W tym sezonie zdobył tylko jeden punkt.

Bottas bardzo dobrze sprawdzał się w roli drugiego kierowcy w Mercedesie, wielokrotnie pomagał Lewisowi Hamiltonowi. Pozycja Fina była jednak coraz bardziej zagrożona i jego miejsce ostatecznie zajął bardzo utalentowany George Russell. O tym, że relacje na linii Mercedes – Bottas nie są najlepsze mogliśmy przekonać się podczas GP Holandii, kiedy to Fin zignorował polecenie zespołu, aby odpuścił najlepszy czas, który ostatecznie i tak został przebity przez Hamiltona.

F1: Co kontrakt Bottasa oznacza dla Kubicy?

Bottas podpisał z Alfą Romeo długoterminowy kontrakt. Wątpliwe jest zatem, aby Robert Kubica był partnerem Fina. Obaj kierowcy są już doświadczeni, dlatego być może drugi fotel zostanie oddany młodszemu zawodnikowi. Według zagranicznych mediów Kubicy nie ma na liście kandydatów Alfy Romeo. Sponsorem zespołu jest Orlen, który wspiera Roberta, dlatego sytuacja może zmienić się w każdej chwili. Na dzień dzisiejszy wyborem numer jeden ma być Alexander Albon. Drugi w kolejce jest Nyck de Vries – mistrz świata Formuły E. Robert Kubica być może wystartuje na Monza i będzie to dla Polaka niewątpliwie wielka szansa na pokazanie się w F1.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!