Everton wygrywa, a James znowu błyszczy!

Everton po letnich wzmocnieniach idzie jak burza, a apetyt na wysokie lokaty wzrasta. Dzisiaj odnieśli kolejne zwycięstwo, wygrywając 2:1 z Crystal Palace. Po raz kolejny na boisku wyróżniał się James Rodriguez.

SZYBKIE ROZSTRZYGNIĘCIE

Wynik spotkania otworzył w 10. minucie Calvert-Lewin, który strzałem z bliska dał swojej drużynie prowadzenie. W 26. minucie wyrównał Kouyate po strzale głową, a następnie „The Toffees” pod koniec pierwszej połowy otrzymali rzut karny po zagraniu ręką Joela Warda i interwencji VAR. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Richarlison. Wynik do szatni utrzymał się już do końca spotkania, a Everton rozegrał kolejny znakomity mecz. To trzecie zwycięstwo z rzędu w lidze, jak również piąte we wszystkich rozgrywkach. Wygląda na to, że zawodnicy zespołu z Liverpoolu mogą w tym sezonie Premier League być czarnym koniem rozgrywek.

EVERTON SIĘ NIE POMYLIŁ

Niemały udział w doskonałym starcie podopiecznych Carlo Ancelottiego ma James Rodriguez, który po raz trzeci został wybrany najlepszym piłkarzem meczu. Choć Kolumbijczyk nie polepszył swoich statystyk w klasyfikacji kanadyjskiej, przewodził w niemal wszystkich udanych akcjach swojego zespołu, rozdając świetne piłki do kolegów. W pełnym wymiarze czasowym widzieliśmy na murawie również Allana i Doucoure’a. Po dobrym początku można śmiało powiedzieć, że włodarze Evertonu zaliczyli naprawdę udane okienko transferowe.

Wkrótce Everton rozegra kolejne spotkanie, które może podtrzymać ich passę zwycięstw. Zmierzą się oni na własnym obiekcie w Pucharze Carabao z West Hamem.