Pobierz aplikację betfan na telefon
Europejskie puchary wcześniej w Polsce?

Europejskie puchary nie są szczególnie łaskawe dla polskich drużyn. Ekipy z naszego kraju często odpadają w przedbiegach. Liczymy na to, że w tym roku Legia Warszawa, Lech Poznań, Cracovia oraz Piast Gliwice zaprezentują się zdecydowanie lepiej, niż w ostatnich latach. Mimo wszystko na brak europejskiego futbolu nie powinniśmy narzekać.

EUROPEJSKIE PUCHARY NA DŁUŻEJ W POLSCE?

Skąd ta pewność? Przy konieczności rozgrywania meczów na neutralnym terenie w europejskich pucharach w przyszłym sezonie, Polska jest wymieniana wśród kandydatów do organizatora takich rozgrywek.

Obecny sezon w Lidze Mistrzów i Lidze Europy jeszcze się nie skończył, a już niebawem ruszy następny. Trzeba się przygotować na to, że będzie on musiał być rozgrywany na neutralnych terenach. Powodem jest zminimalizowanie skutków pandemii i wzrostu zachorowań przez organizowanie meczów.

Już kwalifikacje do obu tych rozgrywek odbędą się systemem KO. UEFA planuje więc znaleźć państwa, które podjęłyby się goszczenia uczestników tych turniejów. Szczególne podziękowania za współpracę na tej płaszczyźnie kieruje do związków piłkarskich: Polski, Węgier, Grecji i Cypru. To głównie w tych państwach miałyby się odbywać spotkania fazy grupowej. A niewykluczone, że i fazy pucharowej obu kontynentalnych rywalizacji.

MECZE NA NEUTRALNYM TERENIE

Miastami – gospodarzami w Polsce będą najprawdopodobniej: Bielsko-Biała, Gdynia, Lublin, Łódź oraz Tychy. Europejskie puchary byłyby właśnie w tych miastach. Gdy dołożymy do tego Warszawę (Legia), Poznań (Lech), Gliwice (Piast) i Kraków (Cracovia), to wygląda to naprawdę nieźle.

UEFA nie zapomina także o meczach reprezentacyjnych i one również mogą odbywać się na neutralnych terenach. Ciężko będzie też wyrobić jedno stanowisko dla wszystkich państw, kiedy niemal w każdym kraju Europy sytuacja pandemiczna jest inna. Niewykluczone, że i Europejska Federacja Piłki Nożnej będzie podchodzić do tej sprawy indywidualnie. Jej celem jest to, by europejskie puchary odbyły się bez przeszkód.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!