Otwórz konto
menu
STRONA STWORZONA PRZEZ BETFAN. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Europejskie puchary wcześniej w Polsce?

dodano: 11 Sierpnia 2020, autor: Agnieszka Sermak

Europejskie puchary nie są szczególnie łaskawe dla polskich drużyn. Ekipy z naszego kraju często odpadają w przedbiegach. Liczymy na to, że w tym roku Legia Warszawa, Lech Poznań, Cracovia oraz Piast Gliwice zaprezentują się zdecydowanie lepiej, niż w ostatnich latach. Mimo wszystko na brak europejskiego futbolu nie powinniśmy narzekać.

EUROPEJSKIE PUCHARY NA DŁUŻEJ W POLSCE?

Skąd ta pewność? Przy konieczności rozgrywania meczów na neutralnym terenie w europejskich pucharach w przyszłym sezonie, Polska jest wymieniana wśród kandydatów do organizatora takich rozgrywek.

Obecny sezon w Lidze Mistrzów i Lidze Europy jeszcze się nie skończył, a już niebawem ruszy następny. Trzeba się przygotować na to, że będzie on musiał być rozgrywany na neutralnych terenach. Powodem jest zminimalizowanie skutków pandemii i wzrostu zachorowań przez organizowanie meczów.

Już kwalifikacje do obu tych rozgrywek odbędą się systemem KO. UEFA planuje więc znaleźć państwa, które podjęłyby się goszczenia uczestników tych turniejów. Szczególne podziękowania za współpracę na tej płaszczyźnie kieruje do związków piłkarskich: Polski, Węgier, Grecji i Cypru. To głównie w tych państwach miałyby się odbywać spotkania fazy grupowej. A niewykluczone, że i fazy pucharowej obu kontynentalnych rywalizacji.

MECZE NA NEUTRALNYM TERENIE

Miastami – gospodarzami w Polsce będą najprawdopodobniej: Bielsko-Biała, Gdynia, Lublin, Łódź oraz Tychy. Europejskie puchary byłyby właśnie w tych miastach. Gdy dołożymy do tego Warszawę (Legia), Poznań (Lech), Gliwice (Piast) i Kraków (Cracovia), to wygląda to naprawdę nieźle.

UEFA nie zapomina także o meczach reprezentacyjnych i one również mogą odbywać się na neutralnych terenach. Ciężko będzie też wyrobić jedno stanowisko dla wszystkich państw, kiedy niemal w każdym kraju Europy sytuacja pandemiczna jest inna. Niewykluczone, że i Europejska Federacja Piłki Nożnej będzie podchodzić do tej sprawy indywidualnie. Jej celem jest to, by europejskie puchary odbyły się bez przeszkód.

Agnieszka Sermak Agnieszka Sermak

Na co dzień studentka stawiająca pierwsze kroki w branży prawnej, po godzinach fanka sportu - w szczególności piłki nożnej. Wieloletnia kibicka Wisły Kraków i aktywna działaczka stowarzyszenia Socios. Obsesja na punkcie Ekstraklasy i Premier League!

INNE NEWSY
Szwecja/Polska na EURO/

Euro 2020: wracamy do domu, ale z podniesioną głową

Reprezentacja Polski przegrała ze Szwecją 2:3 w ostatniej kolejce fazy grupowej Euro 2020 Biało-Czerwoni walczyli do samego końca, ale to Trzy Korony zgarnęły komplet punktów i wygrały grupę...
czytaj wiecej
Wimbledon 2021/

Wimbledon 2021 Kwalifikacje - dzień trzeci

W czwartek czekają nas kolejne występy polskich tenisistów w ramach kwalifikacji do Wimbledonu 2021 Sprawdź, które mecze szczególnie nas interesują trzeciego dnia eliminacji  Wimbledon 2021...
czytaj wiecej