Euro 2024: jakie są nagrody?

Patryk Śliwiński

07 czerwca 2024

Już za kilka dni rozpocznie się Euro 2024. Reprezentacje zagrają nie tylko o trofeum i zapisanie się na kartach historii, ale też o wysokie nagrody finansowe.

Polska

Już za sam udział w Euro 2024 przyznawana jest pokaźna kwota pieniężna. Sprawdź ile zarobią federacje piłkarskie za awans na do poszczególnej fazy Mistrzostw Europy w Niemczech.

Euro 2024 – nie tylko prestiż

Udział na Euro 2024 wiąże się z ogromnym prestiżem. Udział w tak dużej imprezie jest spełnieniem marzeń dla piłkarzy, a atmosfera w trakcie takich wydarzeń jest niepowtarzalna. Reprezentacje walczą o triumf i zapisanie się na kartach historii, a jednocześnie mają okazję do zgarnięcia pokaźnych nagród pieniężnych. Choć w przypadku takich wydarzeń bonifikaty finansowe schodzą na dalszy plan to mimo wszystko jest to solidny zastrzyk finansowy za turniejowe osiągnięcia

Euro 2024 – nagrody. Ile można zarobić

Każdy z 24 uczestników otrzymuje nagrodę już za sam udział w turnieju. Jest to aż 9,25 milionów euro. Reprezentacje dostają nagrody finansowe nie tylko za awans do dalszych etapów turniejów, ale też za wygrane i remisy w fazie grupowej. Reprezentacja za komplet punktów otrzymuje milion euro, a za remis 0,5 miliona euro.

Maksymalna nagroda finansowa jaką można zgarnąć za wygranie wszystkich meczów Euro 2024 to aż 28,25 mln euro!

Oto jak wygląda spis nagród pieniężnych na Euro 2024:

Uczestnictwo: 9,25 mln euro

Wygrany mecz w grupie: 1 mln euro

Zremisowany mecz w grupie: 0,5 mln euro

Awans do 1/8 finału: 1,5 mln euro

Awans do 1/4 finału: 2,5 mln euro

Awans do 1/2 finału: 4 mln euro

Przegrany finał: 5 mln euro

Wygrana w finale: 8 mln euro

Autor tekstu

Patryk Śliwiński

Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego calcio. Poza piłką nożną, pasjonat Formuły 1. W kręgu zainteresowań sportowych są też tenis, siatkówka, skoki narciarskie i lekkoatletyka. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję. Moje wywiady ze sportowcami i ekspertami sportowymi znajdziesz na Futbolnews.pl.

Najnowsze wpisy