Euro 2024: Gruzja: skład kadry, gwiazdy, trener, szanse/typy

Adrian Krawczyk

25 maja 2024

Gruzja na Euro 2024 dostała się dzięki barażom. Z pewnością mogą oni mówić o sporym szczęściu, albowiem na ścieżce barażowej trafili na rywali o swoim pokroju i to oni okazali się najlepsi z dolnej drabinki. Dla nich sam fakt gry W Niemczech to już bardzo duży sukces. Z pewnością nie ma tam mowy o nakładaniu presji na grę i na wynik podczas Euro 2024.

Gruzja

Na co ich stać? Kto jest gwiazdą kadry Gruzji, a także jakie są przewidywania i typy związane z grą Gruzinów na mistrzostwach Europy w Niemczech? Tego wszystkiego, a także kilku innych faktów dowiecie się z poniższego tekstu.Obstawiaj Euro 2024

EURO 2024: Skład Gruzji na Mistrzostwa Europy w Niemczech

Oczywiście turecka kadra na Euro 2024 prezentuje się dość przeciętnie. Niewątpliwie sukcesem dla tej drużyny jest już sam awans na Euro, dlatego też tak naprawdę na wyróżnienie zasługuje w niej jeden zawodnik – Kvaratskhelia, który będzie próbował ciągnąć cała kadrę do zdobycia choćby jednego punktu. O ten punkt łatwo na pewno nie będzie, albowiem reszta zawodników raczej gra w rodzimych ligach i nie możemy tutaj mówić o wielkich piłkarzach. Na pewno dla tej kadry to dobra okazja, aby się pokazać i właśnie być może znaleźć kolejny talent pokroju zawodnika Napoli.

Kadra Gruzji na Euro 2024

Bramkarze: Giorgi Mamardaszwili, Giorgi Loria, Luka Gugeszaszwili

Obrońcy: Solomon Kwerkwelia, Giorgi Gvelesiani, Guram Kashia, Jemal Tabidze, Lasza Dwali, Luka Lochoszwili, Otar Kakabadze, Giorgi Gocholeiszwili

Pomocnicy: Giorgi Czakwetadze, Anri Mechabiszwili, Jaba Kankawa, Otar Kitejszwili, Nika Kwekweskiri, Giorgi Koczoraszwili, Sandro Altunaszwili, Lewan Szengelia, Giorgi Citaiszwili, Saba Lobjanidze, Zuriko Dawitaszwili

Napastnicy: Georges Mikautadze, Budu Ziwziwadze, Giorgi Kwilitaia, Chwicza Kwaracchelia

Euro 2024: Największa gwiazda reprezentacji Gruzji

Gwiazda: Khbicha Kvaratskhelia

Zawodnik Napoli to niewątpliwie największa postać w reprezentacji Gruzji od wielu lat. Choć ubiegły sezon był nie do końca aż tak udany jak poprzedni to nadal mowa tutaj o klasowej sławy piłkarzu. Ciągnął on Napoli w poprzednim sezonie i z pewnością wielkim wyróżnieniem będzie dla niego gra Gruzji na Euro 2024. Będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony i niewątpliwie może on zadecydować o losach poszczególnych spotkań, nawet przy założeniu, że Gruzja na Euro będzie miała piekielnie ciężko.

Euro 2024: Trener reprezentacji Gruzji

Selekcjoner: Willy Sagnol

Francuski szkoleniowiec związał się z reprezentacją Gruzji 3 lata temu. Od tego czasu poczynił ewidentne postępy dla tej reprezentacji, co zaowocowało awansem na mistrzostwa Europy. Przygodę trenerską miał we Francji w Bordeaux, gdzie był pierwszym trenerem. Do objęcia sterów w reprezentacji Gruzji został zatrudniony z Bayernu Monachium, a dokładnie ze sztabu. Jak widać decyzja ta się opłaciła i teraz Gruzja może liczyć na kolejne podstępy przy tak dobrym selekcjonerze w kolejnych latach.

Euro 2024: Szanse reprezentacji Gruzji

Betfan logo
GRUZJA NIE AWANSUJE Z GRUPY F
Kurs 1.45
Zagraj już teraz

Z pewnością Gruzja na Euro 2024 będzie mieć bardzo ciężkie zadanie. Sam fakt, że zagrają w fazie grupowej to już dla nich bardzo wiele. Trafili oni wydaje się, że jednak do grupy relatywnie przeciętnej, jednak mimo wszystko zadanie dla nich będzie piekielnie trudne. Każdy wywalczony choćby 1 punkt będzie dla nich niewątpliwie sukcesem. Wydaje się, że na punkty mają największe szanse z Czechami lub Turcją, jednak i tam będzie to ciężkie do zrealizowania. Wydaje się, że Gruzja po prostu fazę grupową zakończy z dorobkiem 0 punktów, choć kto wie może choćby 1 oczko uda im się wywalczyć, co będzie już dla nich sukcesem. Gruzja jest uważana za najsłabszą reprezentację podczas Euro 2024 i nie ma się co dziwić. Nie mają wielu dobrych piłkarzy w swoim składzie, a raczej mocno przeciętnych graczy. Nie spodziewam się, aby Gruzja miała tutaj odegrać większą rolę, dlatego stawiam, że Gruzja nie awansuje z grupy F.

Euro 2024: Terminarz meczów reprezentacji Gruzji

Faza grupowa:

  • 18.06.2024, godzina 18:00: Gruzja – Turcja
  • 22.06.2024, godzina 15:00: Gruzja – Czechy
  • 26.06.2024, godzina 21:00: Portugalia – Gruzja

Mistrzostwa Europy: Historia występów reprezentacji Gruzji na Euro

Co ciekawe w historii swojej piłki nożnej dla Gruzji będzie to pierwsze występ podczas Mistrzostw Europy. Niewątpliwie dla nich to duże wydarzenie, a sam fakt, że zagrają w fazie grupowej to wielkie osiągnięcie. To budzi nadzieje na kolejne sukcesy, aczkolwiek łatwo nie będzie, albowiem jak wiadomo Gruzja piłką nożną nie stoi. Pojawiają się młode talenty, a być może właśnie impreza w Niemczech i historyczny pierwszy występ Gruzji na Euro obudzi młode talenty i jeszcze bardziej rozwinie kadrę gruzińską.

Autor tekstu

Adrian Krawczyk

Pasjonat piłki nożnej od młodu. Później sam próbował swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych. Teraz największy pasjonat piłki nożnej, kolarstwa oraz skoków narciarskich. Wszechstronność w sporcie to mój atut - śledzę praktycznie wszystko, co jest możliwe - od darta, przez esport, aż po topowe mecze piłkarskie.

Najnowsze wpisy