Pobierz aplikację betfan na telefon
Euro 2024. Grupa C: Typy, terminarz, tabela, wyniki

W grupie C na Euro 2024 wystąpią 2 ekipy z wyższej półki oraz 2 drużyny aspirujące o coś większego dla siebie do wywalczenia podczas Euro 2024. Niewątpliwie mamy głównego faworyta, czyli Anglię, ale także nieobliczalną i zawsze mocną Danię. Dodatkowo wydaje się, że mamy także być może czarnego konia turnieju, czyli reprezentację Serbii oraz jak się przewiduje Słowenię, która nie powinna odegrać większej roli w tej grupie, choć jakiś punkt urwać może. Spotkanie w tej grupie odbywać się będą na trzech stadionach, a ostatnią kolejkę reprezentacje rozegrają 25 czerwca. Sprawdź terminarz, wyniki i skład grupy A, a także typy na poszczególne mecze i awanse.

Euro 2024: Terminarz i wyniki w grupie C

Spotkania w grupie C rozpoczną się szybko, albowiem już 16. czerwca. Pierwszy mecz w tej grupie nastąpi, więc 2 dni po otwarciu Euro. Pierwszym spotkaniem grupy C będzie starcie Słowenii z Danią. Z pewnością walka w tej grupie będzie odbywać się do samego końca, a właśnie w 3. kolejce Anglia zmierzy się ze Słowenią, a Dania z Serbią o tej samej porze, a dokładnie 25. czerwca o godzinie 21:00. Wydaje się, że te spotkania będą mieć kluczowe znaczenie dla ostatecznego układu tej grupy.

REPREZENTACJE W GRUPIE C:

16 czerwca, 18:00 Słowenia – Dania MHP Arena w Stuttgarcie TVP
16 czerwca, 21:00 Serbia – Anglia Veltins Arena w Gelsenkirchen TVP
20 czerwca, 15:00 Słowenia – Serbia Allianz Arena Monachium TVP
20 czerwca, 18:00 Dania – Anglia Deutsche Bank Park Frankfurt TVP
25 czerwca, 21:00 Anglia – Słowenia RheinEnergieStadion Kolonia TVP
25 czerwca, 21:00 Dania – Serbia Allianz Arena Monachium TVP

Euro 2024: tabela grupa C

Faworytem grupy C jest oczywiście Anglia – finalista z 2021  roku. Wydaje się, że oprócz Anglików drugą najsilniejszą reprezentacją jest Dania. Nie wolno skreślać także ekipy Serbii, która poczyniła postęp w swojej grze i z pewnością jest w stanie powalczyć o drugą lokatę. Natomiast Słowenia wydaje się, że będzie najsłabszą ekipą w tym gronie, choć kto wie czy nie powalczy o awans choćby z trzeciej lokaty.

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Wygrane Remisy Przegrane Bramki zdobyte Bramki stracone Bilans bramkowy
1. Anglia 0 0 0 0 0 0 0 0
2. Dania 0 0 0 0 0 0 0 0
3. Serbia 0 0 0 0 0 0 0 0
4. Słowenia 0 0 0 0 0 0 0 0
 1. Liczba punktów;
 2. Bilans bramkowy;
 3. Liczba goli strzelonych;
 4. Liczba punktów uzyskana w meczach bezpośrednich;
 5. Bilans bramek uzyskany w meczach bezpośrednich;
 6. Liczba goli strzelonych w meczach bezpośrednich;
 7. Klasyfikacja fair play z wszystkich meczów grupowych (ranking odnoszący się do jednego zawodnika):
  • Żółta kartka: –1 punkt,
  • Dwie żółte kartki: –3 punkty,
  • Czerwona kartka: –4 punkty,
  • Żółta i czerwona kartka: –5 punktów;
 8. Losowanie.

Euro 2024: Grupa C – kto wyjdzie z grupy? Typy

Szanse Anglii w grupie C – typy

1.40

ANGLIA WYGRA GR. C

betfan

Z pewnością Anglicy w tej grupie powinni sobie poradzić. Jadą na Euro 2024 jako główny kandydat do wygrania całego turnieju, więc właściwie już od fazy grupowej powinni grać na bardzo wysokim poziomie, tym bardziej, że mają relatywnie mocną grupę. Niewątpliwie może być ciekawie pomiędzy nimi, a Duńczykami, albowiem wydaje się, że tak klasowy zespół jak Anglia nie powinien mieć problemów z ograniem Serbii czy Słowenii. Niewątpliwie jednak Duńczycy pokazali choćby 3 lata temu na Euro, że w piłkę grają świetnie i tutaj z pewnością będą chcieli to podtrzymać. Anglicy jednak wydaje się, że są półkę wyżej w i takiej grupie nie zająć pierwszego miejsca wydaje się, że byłoby sporym rozczarowaniem, dlatego też typuję, że Anglia wygra grupę C po kursie 1.40.

Szanse Danii w grupie C – typy

1.36

DANIA AWANSUJE

betfan

Duńczycy z pewnością po dobrym Euro 3 lata teraz chcieliby powtórzyć ten sukces i również w Niemczech. Z pewnością o to będzie jednak trudniej, albowiem już od startu czeka ich niełatwy orzech do zgryzienia. Niewątpliwie ogranie Anglików będzie bardzo trudne, więc wydaje się, że pozostaje im walka o drugą lokatę. Ta jest jak najbardziej w zasięgu, jednak mimo wszystko muszą uważać na Serbię, która gra coraz lepiej. Wydaje się, że to właśnie oni stoczą walkę o drugie miejsce, które da bezpośredni awans do fazy pucharowej. Typuję, że Dania awansuje z grupy C na Euro 2024 po kursie 1.36.

Szanse Serbii w grupie C – typy

2.25

SERBIA NIE AWANSUJE

betfan

Z pewnością reprezentację Serbii można by zaliczyć do grona czarnych koni turnieju. Niewątpliwie drzemie w nich potencjał i choć nie wydaje mi się, że jest to potencjał na coś więcej niż ćwierćfinał, ale mimo wszystko może też zakończyć się tak, że swój udział zakończą już na fazie grupowej. Ciężko jest się coś po nich spodziewać, ale mając tak trudną grupę pójdę tutaj nieco bardziej ryzykownie i postawię na ich brak awansu z grupy po kursie 2.25.

Szanse Słowenii w grupie C – typy

2.25

SŁOWENIA

BRAK AWANSU

betfan

Wydaje się, że Słowenia w tej grupie będzie stanowić po prostu tło. Być może wywalczą 1-2 punkty, ale jak dla mnie po prostu będą ekipą do rozdawania punktów. Niewątpliwie odstają od swoich rywali poziomem i nie daję im szans w tak trudnej i wyrównanej grupie. Nie spodziewam się, aby sięgnąć tutaj po coś większego, dlatego też typuję brak awansu Słowenii z grupy po kursie 2.25.

Euro 2024. GRUPA C: TRANSMISJA W TV I ONLINE

Wszystkie mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej będą transmitowane w Polsce w Telewizji Polskiej. Wszystkie spotkania grupy C także będą transmitowane w otwartym paśmie, a także w internecie na stronie sport.tvp.pl.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!