Euro 2020: Polska zagra w Sankt Petersburgu i Sewilli

UEFA zdecydowała. Reprezentacja Polski rozegra swoje mecze na Euro 2020 w Petersburgu i Sewilli. Zmiana miast-gospodarzy jest spowodowana trwającą pandemią

  • Pierwotne plany
  • Ze Słowacją i Szwecją w Petersburgu, z Hiszpanią w Sewilli
  • 9000 kilometrów do pokonania

Bilbao i Dublin skreśleni z listy miast-gospodarzy

Rok temu wszystko wyglądało bardziej logicznie. Kadra miała stacjonować w Dublinie i przemieścić się do Bilbao na drugi mecz z Hiszpanią i stamtąd wrócić do Irlandii na ostatni mecz grupowy ze Szwecją. Niestety, w związku z trwającą pandemią UEFA zdecydowała się na zmianę miast-gospodarzy, ponieważ ani Bilbao, ani Dublin nie byli w stanie zapewnić wpuszczenia kibiców na stadiony. Federacja zrzeszająca związki piłki nożnej postawiła sobie za cel, aby w przełożonym o rok Euro 2020 trybuny były zapełnione przynajmniej w 25 %.

Mecze w Petersburgu i Sewilli

Reprezentacja Polski rozegra swoje mecze grupowe na Euro 2020 w Petersburgu i Sewilli – tak zdecydowała UEFA. Nic nie zostało z poprzednich planów logistycznych. Różnica dzieląca oba miasta to aż 4500 kilometrów, czyli do przebycia mamy łącznie aż 9000 km w trakcie fazy grupowej! Trzeba przyznać, że nie wygląda to zbyt rozsądnie.

Mecze reprezentacji Polski na Euro 2020:
Polska – Słowacja, 14 czerwca, Sankt Petersburg
Polska – Hiszpania, 19 czerwca, Sewilla
Polska – Szwecja, 23 czerwca, Sankt Petersburg

Turniej Euro 2020 został przesunięty o rok z powodu pandemii i odbędzie się w dniach 11 czerwca 2021 r. – 11 lipca 2021 r. po raz pierwszy w aż 12 krajach-gospodarzach. Wezmą w nim udział 24 europejskie reprezentacje.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!