Euro 2020: Walia powstrzyma Szwajcarię?

Drugi mecz w grupie A na Euro 2020 między Szwajcarią a Walią rozpocznie się o 15:00. Faworytem tego starcia jest drużyna gości, która prezentuje ostatnio bardzo wysoką formę.

Euro 2020: Walia – Szwajcaria 12.06 (15:00) – zapowiedź

Walia była rewelacją Mistrzostw Europy w 2016 roku. Reprezentanci tego kraju doszli do półfinału co było dużą sensacją. Dopiero tam przegrali z późniejszym triumfatorem – Portugalią. Będzie to niewątpliwie mecz o awans, gdyż Turcja i Włochy będą zdecydowanie trudniejszymi przeciwnikami. Szwajcarzy są w dobrej formie i dlatego to oni wyjdą na mecz w roli faworyta. W naszej symulacji Euro zajęli trzecie miejsce w grupie, mając na koncie cztery punkty, czyli tyle samo co Turcy. Szwajcaria wygrała każde z ostatnich sześciu spotkań, potrafili także zremisować z mocną Hiszpanią i Niemcami.

Euro 2020: Walia – Szwajcaria 12.06 (15:00) – przewidywane składy

Na szczęście obaj selekcjonerzy będą mieli do dyspozycji każdego powołanego na turniej piłkarza. Największą gwiazdą Walijczyków jest Gareth Bale, który wydaje się że najlepsze lata ma już za sobą. Szwajcaria nie ma wytypowanej jednej gwiazdy zespołu, gdyż cały jej skład jest bardzo mocny.

Przewidywane składy:
Walia: Ward; Mepham, Rodon, Davies; Roberts, Allen, Ampadu, Williams; Bale, Wilson, James
Szwajcaria: Sommer; Elvedi, Akanji, Schar; Mbabu, Xhaka, Freuler, Rodriguez; Shaqiri; Gavranovic, Seferovic

Euro 2020: Walia – Szwajcaria 12.06 (15:00) – typy

Spotkanie Walii ze Szwajcarią będzie ostatnim pojedynkiem w pierwszej kolejce w grupie A. Na razie jej liderem są Włosi, którzy pewnie pokonali Turków 3:0. Walia jest skazywana na porażkę, ponieważ kurs na nią to aż 3.90. Zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo ma Szwajcaria, na którą kurs wynosi 2.21. Gospodarze sobotniego starcia nie są tą samą reprezentacją co pięć lat temu. W przygotowaniach do Euro przegrali z Francją 0:3 i bezbramkowo zremisowali z Albanią. Natomiast Szwajcaria wygrała każde z ostatnich sześciu meczów i w spotkaniach towarzyskich przed Mistrzostwami Europy pokonali USA 2:1 i Liechtenstein 7:0.

Dotychczas reprezentacje te grały ze sobą cztery razy. Aż trzykrotnie triumfowali Szwajcarzy, a Walijczycy ze zwycięstwa cieszyli się tylko raz.

Proponowany typ: obie strzelą i wygrana Szwajcarii – kurs 6.00 z BETFAN.

Euro 2020: Walia – Szwajcaria 12.06 (15:00) – transmisja, gdzie obejrzeć?

Sobotnie spotkanie Walii ze Szwajcarią odbędzie się na Stadionie Olimpijskim w Baku i rozpocznie się o 15:00. Transmisję z tego spotkania będzie można obejrzeć na TVP 1, TVP Sport i TVP 4K. Starcie zobaczycie także na stronie TVPSPORT.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport. Mecz skomentują Rafał Wolski i Kamil Kosowski.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!