Pobierz aplikację betfan na telefon
Statystyki po Euro 2020 – jak wypadła Polska?

Mistrzostwa Europy zakończyły się dziesięć dni temu. Czas podsumować statystyki z tego turnieju. Jak wypadła Polska w tym aspekcie na Euro 2020?

Euro 2020: średnia bramek na mecz

Mistrzostwa Europy obfitowały w emocje i bramki. Średnia bramek podczas tego turnieju wyniosła aż 2,8 gola na spotkanie. Rywalizacje z udziałem Polaków dwukrotnie przewyższyły średnią, ponieważ w meczu ze Słowacją padły trzy gole, a w starciu ze Szwecją aż pięć. Najwięcej goli padło jednak w meczu Hiszpania z Chorwacją (8 goli, choć była dogrywka).

Euro 2020: czas w którym reprezentacja prowadziła

W tej statystyce królują Holendrzy, którzy prowadzili przez 50% czasu, który spędzili na boisku. Za nimi jest Anglia (44%), Dania (43%), Belgia (37%) oraz Włosi (35%). Niestety Polska jest jednym z czterech najgorszych krajów. Zakończyła mistrzostwa z wynikiem 0%, ponieważ nie wygrywała nawet przez minutę. Razem z nami tę niechlubną pozycję dzielą Turcy, Szkoci i Macedończycy.

Euro 2020: czas w którym reprezentacja prowadziła

Liderem w posiadaniu piłki mogła być tylko jedna reprezentacja – Hiszpania, średnia wynosiła aż 72,7%, co daje dużą przewagę nad drugimi Niemcami (62,3%). Podium uzupełniła Holandia (55%), ale nieznacznie za Oranje uplasowali się Włosi (54,6%). Polska w tym zestawieniu jest na 13. miejscu. Nasi reprezentanci utrzymywali się przy piłce przez 49,3% czasu, ale warto wspomnieć, że jednym z rywali była La Furia Roja.

Euro 2020: piłkarze jakich lig najczęściej trafiali do siatki?

Ligą, która była najbardziej bramkostrzelna podczas Mistrzostw Europy jest Serie A – 37 bramek. Reprezentowały ją między innymi król strzelców – Cristiano Ronaldo, Romelu Lukaku, Alvaro Moraty czy Patricka Schicka oraz zawodników reprezentacji Włoch. Za włoską ligą jest Bundesliga, której reprezentanci 28-krotnie trafiali do siatki. Na trzecim miejscu jest Premier League – 27 goli. Słabo wypadły La Liga i Ligue 1, jest to kolejno 10 i 8 bramek.

Internauci dopatrzyli się wielu niechlubnych rekordów podczas turnieju:

Zachęcam także do zapoznania się z materiałem Mateusza Mikulaka na kanale NIE GRASZ NIE WYGRASZ, który przyjrzał się statystykom Euro 2020.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!