Pobierz aplikację betfan na telefon
Euro 2020: Znamy kadrę Danii

Kasper Hjulmand ogłosił kadrę Danii na zbliżające się Euro 2020. Na liście znalazło się 26 nazwisk piłkarzy. 

Euro 2020: Kadra reprezentacji Danii

Dania będzie na pewno mocną ekipą na czerwcowych Mistrzostwach Europy. Patrząc na kadrę warto zwrócić szczególną uwagę na kilka nazwisk. Kasper Schmeichel, Andreas Christensen, Christian Eriksen, Pierre-Emile Højbjerg, czy Yussuf Poulsen to zawodnicy, którzy będą prowadzić reprezentację Danii do awansu z grupy, a być może i dalszych sukcesów w turnieju.

Bramkarze: Kasper Schmeichel (Leicester City), Jonas Lossl (Midtjylland), Frederik Ronnow (Schalke)
Obrońcy: Jannik Vestergaard (Southampton), Simon Kjær (AC Milan), Joakim Mæhle (Atalanta), Andreas Christensen (Chelsea), Nicolai Boilesen (FC Kopenhaga), Joachim Andersen (Fulham), Nicolai Boilesen (FC Kopenhaga), Jens Stryger Larsen (Udinese)
Pomocnicy: Christian Eriksen (Inter), Thomas Delaney (Borussia Dortmund), Pierre-Emile Højbjerg (Tottenham), Daniel Wass (Valencia), Mathias Jensen (Brentford), Anders Christiansen (Malmö FF), Christian Nørgaard (Brentford)
Napastnicy: Yussuf Poulsen (RB Lipsk), Martin Braithwaite (Barcelona), Andreas Cornelius (Parma), Kasper Dolberg (Nice), Robert Skov (Hoffenheim), Jonas Wind (FC Kopenhaga), Andreas Skov Olsen (Bologna), Mikkel Damsgaard (Sampdoria)
Selekcjoner: Kasper Hjulmand

Euro 2020: Dania kandydatem do zajęcia 2. Miejsca w grupie B

Duńczycy znaleźli się na Mistrzostwach Europy w bardzo ciężkiej grupie. Będą musieli zmierzyć się reprezentacją Belgii, Rosji i Finlandii. Potencjał zespołu prowadzonego przez Kaspera Hjulmanda jest jednak na tyle duży, że są stawiani jako kandydat do awansu do fazy 1/8 turnieju – kurs 1.25 na awans Duńczyków z grupy na BETFAN.
Reprezentacja Danii rozpocznie swoje zmagania w grupie B 12 czerwca o 18:00 meczem z Finlandią. Następnie Duńczycy zmierzą się z Belgami – mecz ten odbędzie się 17 czerwca o 18:00. 21 czerwca o 21:00 Dania rozegra swój ostatni mecz w fazie grupowej z Rosją. Być może będzie to decydujące spotkanie, które przesądzi o awansie do dalszej fazy turnieju. Duńczycy wszystkie swoje mecze rozegrają na stadionie Parken w Kopenhadze.

Grupa B: 

Lp. Drużyna M Pkt W R P Br+ Br- +/-
1. Belgia
2. Dania
3. Finlandia
4. Rosja

 

12.06.2021 (18:00): Dania – Finlandia (Kopenhaga),
17.06.2021 (18:00): Dania – Belgia (Kopenhaga),
21.06.2021 (21:00): Rosja – Dania (Kopenhaga).

2. miejsce Duńczyków w grupie eliminacyjnej i kapitalna forma w ostatnich meczach

Duńczycy w kwalifikacjach do Euro 2020 rywalizowali w grupie D między innymi ze Szwajcarią, czy też Irlandią. Reprezentacja Danii zakończyła eliminacje z bilansem 4-4-0 i dorobkiem 16 punktów, co dało 2. Miejsce w grupie za Szwajcarami. Ostatnie wyniki w eliminacjach do MŚ 2022 napawają już jednak zdecydowanie większym optymizmem. Dania wygrała podczas marcowych meczów między innymi bardzo wysoko z Austrią na wyjeździe. Można powiedzieć, że był to pokaz siły reprezentacji Kaspera Hjulmanda przed Mistrzostwami Europy.

Ostatnie wyniki reprezentacji Danii – Eliminacje do MŚ 2022:

Izrael – Dania 0:2
Dania – Mołdawia 8:0
Austria – Dania 0:4

Turniej Euro 2020 został przesunięty o rok z powodu pandemii i odbędzie się w dniach 11 czerwca 2021 r. – 11 lipca 2021 r. po raz pierwszy w aż 12 krajach-gospodarzach. Wezmą w nim udział 24 europejskie reprezentacje.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!