Klęska ze Słowacją. Jak będzie z Hiszpanią?

Polacy w słabym stylu przegrali ze Słowacją 1:2 (0:1) w meczu Euro 2020. Szanse na wyjście z grupy są już więc bardzo niskie, kolejnym naszym przeciwnikiem będzie Hiszpania.

• Koszmarna pierwsza połowa Polaków
  • Czerwona kartka podcięła skrzydła Biało-Czerwonym
  • Zapowiedź Hiszpania – Polska

Euro 2020: Słowacja lepiej weszła w mecz

Początek spotkania w wykonaniu Słowaków był bardzo dobry. Zagrozili kilka razy bramce Wojtka Szczęsnego, ale początkowo obyło się bez konsekwencji. Niestety w 18. minucie swoją akcję na skrzydle rozpoczął Mak. Minął Bartosza Bereszyńskiego, który był tylko asekurowany na pokaz przez Kamila Jóźwiaka. Następnie oddał strzał na bramkę Szczęsnego, a piłka w drodze do bramki zmieniła lekko tor lotu po kontakcie z butem Glika, uderzyła w słupek, odbiła się od naszego bramkarza i wpadła do siatki. Do przerwy nie oddaliśmy żadnego celnego strzału, a nasza gra wyglądała tragicznie. Jednym z gorszych zawodników na boisku był Jóźwiak, który przyzwyczaił nas do dobrych występów w reprezentacji.

Euro 2020: Doskonałe rozpoczęcie drugiej połowy

Druga połowa rozpoczęła się dla nas w wymarzony sposób. Biało-Czerwoni po ładnej składnej akcji doprowadzili do wyrównania. Piłkę otrzymał wbiegający w pole karne Maciej Rybus. Lewy obrońca zgrał futbolówkę do Karola Linettego. Pomocnik Torino uderzeniem w stronę dalszego słupka strzelił gola na 1:1.

Kolejna część meczu w naszym wykonaniu była całkiem dobra. Niestety w 62. minucie wszystko się posypało. Za nadepnięcie przeciwnika drugą żółtą kartkę obejrzał Grzegorz Krychowiak i dlatego musieliśmy kończyć spotkanie w dziesięciu, co zdecydowanie zmieniło przebieg rywalizacji.

W 69. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę dla Słowaków zdobył Milan Skriniar. Obrońca Interu oddał strzał z woleja z pola karnego, nie dając Wojtkowi Szczęsnemu szans na interwencję. W końcówce próbowaliśmy doprowadzić do wyrównania. Najbliżej dokonania tej sztuki był Bednarek, ale jego uderzenie z pola karnego nieznacznie minął słupek.

Euro 2020: Hiszpania – Polska (19.06 21:00) – zapowiedź

W sobotę Hiszpania podejmie Polskę. La Furia Roja bezbramkowo zremisowała ze Szwecją, co zdecydowanie pobudzi apetyty gospodarzy na zdobycie kompletu punktów. Sytuacja Polaków jest nie do pozazdroszczenia. Jeżeli chcą myśleć o grze w fazie pucharowej, muszą urwać punkt Hiszpanom. Nie będzie to łatwe zadanie, bo gospodarze mimo braku bramek to całkowicie zdominowali mecz ze Szwecją i nie pozwolili tej reprezentacji na wiele. Polska musi wznieść się na wyżyny i liczyć na nieskuteczność Moraty, który w poniedziałek zmarnował kilka okazji dla swojego kraju.