Pobierz aplikację betfan na telefon
Euro 2020: Polska może wygrać grupę!

Polska po niespodziewanym remisie z Hiszpanią zagra drugi mecz o wszystko na Euro 2020. Biało-Czerwoni nie mają progu błędu i jeśli chcą awansować muszą pokonać Szwecję.

Tabela w grupie E po dwóch kolejkach:

Nieważne jaki będzie przebieg rywalizacji Hiszpanii ze Słowacją, Polska musi pokonać Szwecję, aby wyjść z grupy. Mamy nawet szansę na zajęcie pierwszej pozycji. Przedstawiamy możliwe scenariusze na awans podopiecznych Paulo Sousy.

Euro 2020: scenariusz 1 – pewny awans z drugiego miejsca

Remis Polski w żadnym wypadku nie daje awansu, ponieważ czwarta reprezentacja w kwalifikacji drużyn z trzeciego miejsca ma trzy punkty. W każdym wypadku musimy pokonać Szwedów. Najbardziej prawdopodobny jest scenariusz, w którym Hiszpanie pokonują Słowację. Wówczas La Furia Roja z pięcioma punktami na koncie wygra grupę E, my po zwycięstwie nad Szwecją będziemy mieli tyle samo punktów co Trzy Korony, ale drugie miejsce będzie należało się nam, gdyż to my wygraliśmy bezpośredni mecz. Słowacja zakończyłaby zmagania na ostatniej pozycji.

Tabela w przypadku scenariusza 1:

 1. Hiszpania – 5 punktów
 2. Polska – 4 punkty (wygrany bezpośredni mecz ze Szwecją)
 3. Szwecja – 4 punkty
 4. Słowacja – 1 punkt

Euro 2020: scenariusz 2 – awans z pierwszego miejsca

Polska ma także szanse na awans z pierwszego miejsca, choć wydaje się to mało prawdopodobny scenariusz. Słowacja musi wtedy zremisować z Hiszpanią, a my wygrać ze Szwecją minimum dwiema bramkami. Wówczas Biało-Czerwoni, Słowacy i Szwedzi będą mieli tyle samo punktów. Z racji, że my pokonaliśmy Słowaków, Słowacy zostali pokonani przez Szwedów, a nasza reprezentacja pokonała Trzy Korony, to o miejscach zadecyduje bilans bramkowy. Przy takim ustawieniu wygralibyśmy grupę E. Hiszpanie pożegnaliby się natomiast z turniejem, a na drugim miejscu byłaby Słowacja.

Tabela w przypadku scenariusza 2:

 1. Polska – 4 punkty (bilans +1)
 2. Słowacja – 4 punkty (bilans 0)
 3. Szwecja – 4 punkty (bilans -1)
 4. Hiszpania 3 punkty

Euro 2020: jakie są jeszcze możliwe scenariusze?

Polska nie ma szans, aby wyjść z trzeciego miejsca w grupie, ponieważ remis ze Szwecją oznacza dla nas pożegnanie się z turniejem bez względu na wynik Hiszpanii ze Słowacją. Co natomiast jeśli Słowacja pokona La Furia Roja? Sytuacja w tabeli będzie podobna do pierwszego scenariusza, z tą różnicą, że zmieni się lider tabeli. Obstaw kto zajmie pierwsze dwa miejsca w grupie E.

Tabela w przypadku gdy pokonamy Szwecję, a Słowacja zremisuje z Hiszpanią:

 1. Słowacja – 6 punktów
 2. Polska – 4 punkty
 3. Szwecja 4 punkty
 4. Hiszpania – 2 punkty

Spotkanie Polski ze Szwecją odbędzie się 23 czerwca o 18:00. Mecz zostanie rozegrany na stadionie w Petersburgu.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!