Pobierz aplikację betfan na telefon
To ich wybierze Sousa? Obrońcy na Euro 2020

Euro 2020 się zbliża, a wobec tego powołania selekcjonerów. Paulo Sousa będzie mógł zabrać na mistrzostwa Europy 26 zawodników. Kto może być pewny biletu na turniej, a kto musi walczyć o niego do samego końca. Według analityków BETFAN tacy obrońcy znajdą się w kadrze.

Euro 2020 rozpocznie się już w 11 czerwca. Selekcjonerzy reprezentacji muszą jednak ogłosić ostateczne kadry na mistrzostwa Europy znacznie wcześniej. Władze UEFA postanowiły, że składy będę wynosiły 26, a nie jak do tej pory 23 zawodników. To daje większe pole manewru dla selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy. Jak prezentuje się zatem sytuacja wśród obrońców?

Euro 2020: środkowi obrońcy, kto pojedzie na turniej?

W związku ze zmianą taktyki przez portugalskiego trenera na Euro 2020 powinno pojechać więcej stricte środkowych obrońców. Największe szanse, mimo pominięcia w pierwszym spotkaniu, na wyjazd posiada Kamil Glik. Pewnym miejsca może być również Jan Bednarek. Na mistrzostwa Europy powinien pojechać również wygrany ostatniego zgrupowania i jeden z najlepszych defensorów PKO Ekstraklasy – Kamil Piątkowski, który po turnieju przeniesie się z Rakowa Częstochowa do Red Bulla Salzburg. Kto ze środkowych obrońców ma jeszcze szanse na wyjazd na Euro 2020?

Skład Polski na Euro typy - środkowi obrońcy

Wytypuj środkowych obrońców, którzy pojadą na Euro 2020 

Euro 2020: boczni obrońcy, kto pojedzie na turniej?

Wobec tego, że Paulo Sousa preferuje grę trzema środkowymi defensorami i dwoma wahadłowymi wybór bocznych obrońców jest mocno okrojony. Hipotetycznie na prawej czy lewej stronie mogą występować skrzydłowi, dlatego portugalski szkoleniowiec prawdopodobnie ograniczy liczbę powołanych strice bocznych obrońców. Najpewniejszy miejsca może być jednak Bartosz Bereszyński. Po drugiej stronie od kilku miesięcy trwa wyrównana walka między Maciejem Rybusem i Arkadiuszem Recą, dlatego obaj powinni znaleźć się w kadrze. Kto jednak może jeszcze pojechać? Na przychylność liczy m.in. pominięty w marcu Tomasz Kędziora z Dynama Kijów czy radzący sobie coraz lepiej w Augsburgu Robert Gumny.

Skład reprezentacji Polski na Euro typy - boczni obrońcy

Wytypuj bocznych obrońców, którzy pojadą na Euro 2020 

Euro 2020: polska kadra wg BETFAN

Paulo Sousa na mistrzostwa Europy będzie mógł powołać 26 zawodników. Według analityków BETFAN będzie to trzech bramkarzy, dziesięciu obrońców, tyle samo pomocników i trzech napastników. A tak prezentuje się potencjalna kadra na Euro 2020:

Skład reprezentacji Polski na Euro typy

Wytypuj polską kadrę, która pojedzie na Euro 2020

Turniej Euro 2020 został przesunięty o rok z powodu pandemii i odbędzie się w dniach 11 czerwca 2021 r. – 11 lipca 2021 r. po raz pierwszy w aż 12 krajach-gospodarzach. Wezmą w nim udział 24 europejskie reprezentacje.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!