Pobierz aplikację betfan na telefon
Finlandia bez szans w starciu z Danią?

Podczas drugiego dnia Euro 2020 będziemy świadkami 3 meczów. W tym tekście skupię się na spotkaniu Danii z Finlandią. Zapraszam do lektury. 

Euro 2020: Dania – Finlandia (12.06, 18:00) – typ na mecz

Mecz pomiędzy Danią a Finlandią rozpocznie zmagania w grupie B na Euro 2020. Pierwsza z tych reprezentacji jest zdecydowanym faworytem tego spotkania i nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Dania w ostatnim czasie notowała świetne wyniki. 4 zwycięstwa w ostatnich 5 meczach i do tego remis z Niemcami to osiągnięcia Duńczyków. Finowie z kolei dwukrotnie zremisowali w eliminacjach do Mistrzostw Świata: z Bośnią i Hercegowiną (2:2) i Ukrainą (1:1). Następnie trzykrotnie przegrali w meczach towarzyskich przed ME 2020 ze Szwajcarią (2:3), Szwecją (0:2), i Estonią (0:1). Finlandia prawdopodobnie nie odegra większej roli na mistrzostwach Europy. Jest bardziej outsiderem niż kandydatem do awansu z grupy. Jeżeli kadrę Finów porównamy z Duńczykami, którzy mają w swoim składzie takie gwiazdy jak Eriksen, Schmeichel, czy Poulsen to faworyt tego meczu jest oczywisty.

Na mecz proponuję zwycięstwo Danii bez straty bramki. Myślę, że spotkanie będzie dość jednostronne. Jest to pierwszy mecz, więc Dania nie powinna pozwolić sobie na potknięcie.

Proponowany typ: Dania wygra do zera – kurs 1.93 z oferty BETFAN 

Euro 2020: Dania – Finlandia (12.06, 18:00) – przewidywane składy

Obie ekipy mają do dyspozycji swoich najlepszych piłkarzy.

Przewidywane składy:
Dania: Schmeichel – Mehle, Christensen, Vestergard, Wass – Delaney, Hojbjerg – Braithwaite, Eriksen, Poulsen – Dolberg
Finlandia: Hradecky – Uronen, Arajuuri, Toivio, Alho – Taylor, Sparv, Kamara, Lod – Pukki, Pohjanpalo

Euro 2020: Dania – Finlandia (12.06, 18:00) – Gdzie obejrzeć? Transmisja w tv i online

Spotkanie pomiędzy Danią a Finlandią rozpocznie się 12 czerwca o godzinie 18:00. Transmisję można obejrzeć w TVP 2, TVP Sport i TVP 4K. Online mecz zobaczymy na TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej. Mecz skomentują Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn.

Rozpiskę transmisji wszystkich meczów na mistrzostwach Europy znajdziecie w artykule: „Euro 2020: Transmisje poszczególnych meczów”.

Drugie spotkanie w grupie B to mecz pomiędzy Belgią a Rosją. Odbędzie się tego samego dnia o godzinie 21:00.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!